Interiér

Jak šel čas s obývací stěnou: Kdysi robustní, dnes spíše minimalistická

Trendy v oblasti nábytku se mění tak rychle, že je stačí sledovat jen málokdo. Ale nemusíte být zrovna odborníci na obývací pokoje, abyste zaznamenali, že během posledních dekád prošly nejvýraznější změnou obývací stěny. Jak vypadali kdysi a co „frčí“ nyní?

Do velkého obýváku patří velký nábytek

Obývací stěny ještě relativně nedávno skutečně vypadaly jako stěny. Byly mohutné a zabíraly třeba třetinu celé místnosti. Zastávali funkci jakéhosi úložiště různých (a většinou nepotřebných) věcí. Na tzv. klasické obývací stěny samozřejmě narazíte i dnes. Mají elegantnější design a již nepůsobí tak neomaleně. Stále však poskytují spoustu prostoru a hodí se spíše do větších místností, které by jinak vypadaly prázdně. Ale zatímco v prostorném obývacím pokoji navozuje větší obývací stěna pocit útulnosti, v menší místnosti působí zcela opačně.

Jak vyřešit dilema v menší nebo atypické místnosti?

Jakousi zlatou střední cestu představují sektorové stěny. Hodí se do menších obývacích pokojů a místností s atypickými dispozicemi. Obrovskou výhodou je možnost rozmístění jednotlivých sektorů po místností podle potřeby. Díky tomu, že nábytek nezabere většinu prostoru, získá obývací pokoj úplně jiný rozměr.

Největší poptávka je ovšem po vzdušných obývacích stěnách v minimalistickém pojetí. Rozhodně nelze říct, že nejsou praktické – spodní část slouží jako komoda a televizní stolek, ostatní (většinou závěsné) části pak jako další úložné prostory, knihovny a vitríny. Počet jednotlivých komponentů si lze většinou zvolit podle potřeby a dosáhnout tak poměrně unikátního výsledku.

Moderní obývací stěny se nehodí jen do obývacích pokojů. Zamilovali se do nich náctiletí studenti, kteří si je stále častěji pořizují do svých pokojů. Sestavu nábytku pak většinou doplní menší pohovkou nebo sedacími pytli.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.