Jak se bydlí v kontejneru

Začíná vám být vaše současné bydlení příliš malé, ale nemáte dost peněz na to, abyste se přestěhovali do klasického zděného rodinného domu? Sbalte si věci a přestěhujete se s rodinou do kontejneru. A to doslova. Že netušíte, co si máte pod bydlením v kontejneru máte představit? Pokud se vám před očima zjevil výjev několika bezdomovců, kteří se snaží ohřát v něčem, co připomíná železnou krabici, vzdálili jste se od reality velmi daleko. Kontejnery, tedy přesněji řečeno modulární stavby totiž představují úžasnou alternativu moderního stavitelství. Jedná se o nízkoenergetické bydlení, které je možno realizovat během několika málo týdnů.

Energetické bydlení šetří vaší kapsu

Kontejnerové domy jsou nízkoenergetické, což pro vás znamená obrovskou úsporu do budoucna. Jsou řešeny tak, aby bylo jejich vytápění velmi šetrné a ekonomické. Kontejnerové domy tak jsou ohleduplné nejen k vaší kapse, ale také k přírodě. Pokud se bojíte, že bude váš dům mezi ostatními „razit“, i teď vás vyvedeme z omylu. Přestože je konstrukce zcela odlišná, od typických zděných staveb, díky speciálním fasádám rozdíl ani nepoznáte. Montované domy jsou velmi variabilní a můžete si je nechat vyprojektovat zcela podle svých představ. Je-libo dům ve stylu sci-fi, případně bydlení, které zapadne do přírodní krajiny? Máte ho mít, vše záleží na tom, jak se domluvíte s architektem.

Chcete bydlet rychle?

Mezi největší přednosti modulárních staveb nepatří pouze energetická nenáročnost, ale především obrovská rychlost realizace. Stavba je vyrobena do několika měsíců od zadání zakázky, při čemž samotná montáž trvá pouze několik dní. Modulární stavby se vyrábí i unimo buňky a obytné kontejnery, kanceláře, obytné buňky či restaurace. Chcete-li ušetřit spoustu peněz, času a v neposlední řadě i starosti, určitě se o nich informujte blíže.

Publikováno: 29. 03. 2012

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: kontejnerové domy | montované domy | obytné buňky | obytné kontejnery | unimo buňky