Budete vyklízet sklep nebo celý byt? Nechte si přistavit kontejner!

Pustili jste se do vyklízení sklepa, celého bytu nebo jiných prostorů? Pak budete muset vyřešit otázku „kam s odpadem“. Pravděpodobně se neobejdete bez kontejneru. Jak postupovat a na koho se obrátit?

Vyklízení firmou je dražší, ale pohodlnější

Menšího množství odpadu se zbavíte vlastními silami. Ale co když je ho tolik, že by vám vyklízení zabralo příliš mnoho času? V podstatě máte dvě možnosti. Můžete zatnout zuby a smířit se s tím, že přijdete o několik dnů volna. Dražší, ale zato pohodlnější řešení je kontaktovat specializovanou firmu, která vše zařídí za vás. Profesionálové se postarají o přistavení kontejneru i o samotné vyklízení. Zbaví vás starých nepotřebných věcí, ale také suti nebo jiného stavebního materiálu. Tip: Zde si můžete přečíst, jak se připravit na vyklízení.

Přečtěte si vyhlášku o poplatku za užívání veřejného prostranství

Přistavení kontejneru se ale nevyhnete tak, či tak. Na vybranou firmu se obraťte s dostatečným předstihem, čímž předejdete riziku, že budou všechny kontejnery obsazené. Necháte-li si ho přistavit na vlastní pozemek, nemusíte se bát komplikací. Nicméně v případě vyklízení např. bytu ve městě budete potřebovat povolení a uhradit související poplatek. Vyhlášky, dle kterých se musíte v takových situacích řídit, se v jednotlivých obcích liší. Nezapomeňte si proto prostudovat konkrétní vyhlášku o místním poplatku za užívání veřejného prostranství v místě vašeho bydliště.

Na čem závisí cena za přistavený kontejner?

Specializované firmy nabízí přistavení kontejnerů o různých velikostech. Pokuste se proto předem odhadnout předpokládané množství odpadu a až poté si kontejner objednejte. Velikost a cena přistaveného kontejneru. Nestane se vám, že vám nebude kapacita kontejneru stačit nebo že se přeplatíte za větší kontejner, který nevyužijete. Přihlédněte také k tomu, jak dlouho bude vyklízení probíhat. Předpokládáte-li, že vám zabere více času, raději si kontejner pronajměte. Je to levnější, než kdybyste nechali čekat řidiče na jeho naplnění. Tip: A na koho se obrátit v Praze? Firma SIEGL Petr s.r.o. nabízí komplexní služby již od roku 1990. Kromě samotného přistavení kontejneru (na první dostanete 300 Kč slevu) zajišťuje také odvoz suti a odpadu a vyklízení sklepů a bytů. Kontaktní údaje a další důležité informace najdete na www.siegl.cz.