Skvělé tipy

Budete vyklízet sklep nebo celý byt? Nechte si přistavit kontejner!

Pustili jste se do vyklízení sklepa, celého bytu nebo jiných prostorů? Pak budete muset vyřešit otázku „kam s odpadem“. Pravděpodobně se neobejdete bez kontejneru. Jak postupovat a na koho se obrátit?

Vyklízení firmou je dražší, ale pohodlnější

Menšího množství odpadu se zbavíte vlastními silami. Ale co když je ho tolik, že by vám vyklízení zabralo příliš mnoho času? V podstatě máte dvě možnosti. Můžete zatnout zuby a smířit se s tím, že přijdete o několik dnů volna. Dražší, ale zato pohodlnější řešení je kontaktovat specializovanou firmu, která vše zařídí za vás. Profesionálové se postarají o přistavení kontejneru i o samotné vyklízení. Zbaví vás starých nepotřebných věcí, ale také suti nebo jiného stavebního materiálu.

Tip: Zde si můžete přečíst, jak se připravit na vyklízení.

Přečtěte si vyhlášku o poplatku za užívání veřejného prostranství

Přistavení kontejneru se ale nevyhnete tak, či tak. Na vybranou firmu se obraťte s dostatečným předstihem, čímž předejdete riziku, že budou všechny kontejnery obsazené. Necháte-li si ho přistavit na vlastní pozemek, nemusíte se bát komplikací. Nicméně v případě vyklízení např. bytu ve městě budete potřebovat povolení a uhradit související poplatek. Vyhlášky, dle kterých se musíte v takových situacích řídit, se v jednotlivých obcích liší. Nezapomeňte si proto prostudovat konkrétní vyhlášku o místním poplatku za užívání veřejného prostranství v místě vašeho bydliště.

Na čem závisí cena za přistavený kontejner?

Specializované firmy nabízí přistavení kontejnerů o různých velikostech. Pokuste se proto předem odhadnout předpokládané množství odpadu a až poté si kontejner objednejte. Velikost a cena přistaveného kontejneru. Nestane se vám, že vám nebude kapacita kontejneru stačit nebo že se přeplatíte za větší kontejner, který nevyužijete.

Přihlédněte také k tomu, jak dlouho bude vyklízení probíhat. Předpokládáte-li, že vám zabere více času, raději si kontejner pronajměte. Je to levnější, než kdybyste nechali čekat řidiče na jeho naplnění.

Tip: A na koho se obrátit v Praze? Firma SIEGL Petr s.r.o. nabízí komplexní služby již od roku 1990. Kromě samotného přistavení kontejneru (na první dostanete 300 Kč slevu) zajišťuje také odvoz suti a odpadu a vyklízení sklepů a bytů. Kontaktní údaje a další důležité informace najdete na www.siegl.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.