Energie

Fotovoltaická elektrárna: Pro úsporu a energetickou nezávislost

Hledáte způsob, jak z dlouhodobého hlediska ušetřit nemalou částku za energie, snížit energetickou závislost domácnosti na dodavatelích a být šetrnější k okolnímu prostředí? Jednou z možností, jak dosáhnout všech zmíněných cílů, je instalace fotovoltaického systému. Umožní vám výrobu elektřiny z vlastních zdrojů a výrazně uleví vašemu rozpočtu.

Ekonomické i ekologické řešení pro každého

Fotovoltaické elektrárny jsou sice stále spíše okrajovou záležitostí, ale přesto každoročně přibývá domácností, které se jejich prostřednictvím rozhodnout snížit provozní náklady o desítky procent. K výhodám systému využívajícího sluneční záření však patří také šetrnost vůči životnímu prostředí a snížení závislosti na centrálních dodávkách energie.

Budete-li elektřinu vyrábět pomocí fotovoltaických panelů, zasadíte se o nižší produkci škodlivých látek. V závislosti na objemu vyrobené energie lze tento alternativní způsob využívat nejen na ohřev vody, ale také na vytápění.

Dodávka elektřiny ve dne i v noci

K výrobě elektrické energie je zapotřebí sluneční záření. Ale kde vezmete elektřinu v noci, kdy na panely nedopadají paprsky? Systém je koncipován tak, aby získanou energii akumuloval a domácnost ji tak mohla využívat i během noci. Pro objekty, které se nachází mimo dosah distribuční sítě, jsou určeny ostrovní systémy.

Prodej nadbytečně vyprodukované energie do sítě není z hlediska návratnosti nijak zvlášť zajímavý, a proto je lepší zvolit kapacitu fotovoltaické elektrárny tak, aby vyprodukovaná energie stačila pouze na provoz domácnosti. S ohledem na životnost systému (řádově až desítky let) se pořízení fotovoltaického systému vyplatí každému.

Obraťte se na specialisty

Chcete-li se o fotovoltaických elektrárnách dozvědět více, kontaktujte odborníky ze společnosti SolarPartner. Ti vám po počáteční analýze aktuální spotřeby vaší domácnosti navrhnou řešení na míru. Firma je na trhu od roku 2009 a má za sebou více než 100 realizovaných fotovoltaických elektráren. Více se dozvíte na solarpartner.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.