Fotovoltaická elektrárna: Pro úsporu a energetickou nezávislost

Hledáte způsob, jak z dlouhodobého hlediska ušetřit nemalou částku za energie, snížit energetickou závislost domácnosti na dodavatelích a být šetrnější k okolnímu prostředí? Jednou z možností, jak dosáhnout všech zmíněných cílů, je instalace fotovoltaického systému. Umožní vám výrobu elektřiny z vlastních zdrojů a výrazně uleví vašemu rozpočtu.

Ekonomické i ekologické řešení pro každého

Fotovoltaické elektrárny jsou sice stále spíše okrajovou záležitostí, ale přesto každoročně přibývá domácností, které se jejich prostřednictvím rozhodnout snížit provozní náklady o desítky procent. K výhodám systému využívajícího sluneční záření však patří také šetrnost vůči životnímu prostředí a snížení závislosti na centrálních dodávkách energie. Budete-li elektřinu vyrábět pomocí fotovoltaických panelů, zasadíte se o nižší produkci škodlivých látek. V závislosti na objemu vyrobené energie lze tento alternativní způsob využívat nejen na ohřev vody, ale také na vytápění.

Dodávka elektřiny ve dne i v noci

K výrobě elektrické energie je zapotřebí sluneční záření. Ale kde vezmete elektřinu v noci, kdy na panely nedopadají paprsky? Systém je koncipován tak, aby získanou energii akumuloval a domácnost ji tak mohla využívat i během noci. Pro objekty, které se nachází mimo dosah distribuční sítě, jsou určeny ostrovní systémy. Prodej nadbytečně vyprodukované energie do sítě není z hlediska návratnosti nijak zvlášť zajímavý, a proto je lepší zvolit kapacitu fotovoltaické elektrárny tak, aby vyprodukovaná energie stačila pouze na provoz domácnosti. S ohledem na životnost systému (řádově až desítky let) se pořízení fotovoltaického systému vyplatí každému.

Obraťte se na specialisty

Chcete-li se o fotovoltaických elektrárnách dozvědět více, kontaktujte odborníky ze společnosti SolarPartner. Ti vám po počáteční analýze aktuální spotřeby vaší domácnosti navrhnou řešení na míru. Firma je na trhu od roku 2009 a má za sebou více než 100 realizovaných fotovoltaických elektráren. Více se dozvíte na solarpartner.cz.

Publikováno: 24. 09. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: fotovoltaické panely | fotovoltaika | ostrovní systémy | výroba elektřiny