Skvělé tipy

Začněte v létě posilovat doma

Chodíte pravidelně cvičit a návštěva fitness centra je pro vás nedílnou součástí životního stylu? V létě se však může stát, že vás cvičení v zavřené místnosti nebaví a raději svůj volný čas trávíte venku. Co takhle spojit příjemné s užitečným a začít posilovat doma, na zahradě nebo třeba v parku v přírodě.

Gumové pásy

Určitě už jste slyšeli o gumových pásech, které pomáhají ve strečinku, posilování i v rehabilitaci. Tyto pásy bývají vyrobené z přírodního latexu a mohou mít šířku od 5 až do 15 centimetrů. Liší se také barvami, které určují, zda jsou pro začátečníky nebo již pokročilé. Můžete s nimi dělat dřepy, přednožovat a zanožovat. Cvičit s nimi ruce nebo protahovat záda. Velkou výhodou je skladnost gumových pásů, takže si je s sebou můžete vzít téměř kamkoliv.

Švihadlo

Možná budete namítat, že na švihadle jste naposledy skákali jako malí. Švihadlo je přitom ideální pomůckou pro aerobní a kondiční cvičení. Když budete denně skákat na švihadle zhruba 5 až 10 minut, budete překvapeni, jak rychle se dostaví výsledky. Švihadlo posiluje hýždě, boky, stehna, lýtka a také střed těla.

Kettlebell

Oblíbenou cvičební pomůckou se v poslední době stal kettlebell. Koule, která je odlitá ze železa má jeden úchop a dá se sehnat v několika hmotnostech. S kettlebellem můžete posilovat celé tělo, nejčastěji se s nimi dělají dřepy. I s touto pomůckou můžete jednoduše posilovat na zahradě.

Overball

Do domácího fittnss si můžete pořídit také overball. Jedná se o malý gumový míček, který má průměr okolo 30 centimetrů. S tímto míčkem můžete posilovat celé tělo, použít jej můžete při pilates nebo také při posilování břicha, pomocí sklapovaček a sed-lehů.

Jednoruční činky

Ověřenou klasikou, která by rozhodně neměla chybět, jsou jednoruční činky. Ty můžete používat k posílení horní části těla a použít je také jako zátěž při cvičení při dřepech a výpadech.

Závěsné popruhy TRX

Velkou oblibu si v poslední době získal také závěsný systém. Jedná se o multifunkční cvičební pomůcku, kterou můžete použít v bytě, v domě, ale také na zahradě nebo v parku. Na závěsných lanech cvičíte s váhou vlastního těla a posilujete tak ruce, nohy, střed těla a také záda.

Aby se vám cvičilo lépe, tak můžete jít na zahradu nebo do parku se sparing partnerem nebo ve více lidech. Cvičení ve skupině vás bude motivovat a bavit mnohem víc. A nezapomínejte v létě využít také možnost posilování plaváním, výlety spojené s jízdou na kole a letní koncerty a festivaly, kde můžete přebytečné kilogramy vytančit.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.