Skvělé tipy

Začněte v létě posilovat doma

Chodíte pravidelně cvičit a návštěva fitness centra je pro vás nedílnou součástí životního stylu? V létě se však může stát, že vás cvičení v zavřené místnosti nebaví a raději svůj volný čas trávíte venku. Co takhle spojit příjemné s užitečným a začít posilovat doma, na zahradě nebo třeba v parku v přírodě.

Gumové pásy

Určitě už jste slyšeli o gumových pásech, které pomáhají ve strečinku, posilování i v rehabilitaci. Tyto pásy bývají vyrobené z přírodního latexu a mohou mít šířku od 5 až do 15 centimetrů. Liší se také barvami, které určují, zda jsou pro začátečníky nebo již pokročilé. Můžete s nimi dělat dřepy, přednožovat a zanožovat. Cvičit s nimi ruce nebo protahovat záda. Velkou výhodou je skladnost gumových pásů, takže si je s sebou můžete vzít téměř kamkoliv.

Švihadlo

Možná budete namítat, že na švihadle jste naposledy skákali jako malí. Švihadlo je přitom ideální pomůckou pro aerobní a kondiční cvičení. Když budete denně skákat na švihadle zhruba 5 až 10 minut, budete překvapeni, jak rychle se dostaví výsledky. Švihadlo posiluje hýždě, boky, stehna, lýtka a také střed těla.

Kettlebell

Oblíbenou cvičební pomůckou se v poslední době stal kettlebell. Koule, která je odlitá ze železa má jeden úchop a dá se sehnat v několika hmotnostech. S kettlebellem můžete posilovat celé tělo, nejčastěji se s nimi dělají dřepy. I s touto pomůckou můžete jednoduše posilovat na zahradě.

Overball

Do domácího fittnss si můžete pořídit také overball. Jedná se o malý gumový míček, který má průměr okolo 30 centimetrů. S tímto míčkem můžete posilovat celé tělo, použít jej můžete při pilates nebo také při posilování břicha, pomocí sklapovaček a sed-lehů.

Jednoruční činky

Ověřenou klasikou, která by rozhodně neměla chybět, jsou jednoruční činky. Ty můžete používat k posílení horní části těla a použít je také jako zátěž při cvičení při dřepech a výpadech.

Závěsné popruhy TRX

Velkou oblibu si v poslední době získal také závěsný systém. Jedná se o multifunkční cvičební pomůcku, kterou můžete použít v bytě, v domě, ale také na zahradě nebo v parku. Na závěsných lanech cvičíte s váhou vlastního těla a posilujete tak ruce, nohy, střed těla a také záda.

Aby se vám cvičilo lépe, tak můžete jít na zahradu nebo do parku se sparing partnerem nebo ve více lidech. Cvičení ve skupině vás bude motivovat a bavit mnohem víc. A nezapomínejte v létě využít také možnost posilování plaváním, výlety spojené s jízdou na kole a letní koncerty a festivaly, kde můžete přebytečné kilogramy vytančit.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.