Rekonstrukce domu

Jak rychle vyřešit následky babyboomu? Dřevostavbou!

Obliba dřevostaveb neustále roste, ale dnes se na ně podíváme trochu z jiného úhlu. Titulek vás zřejmě překvapil, ale přesto není ani trochu zavádějící. Ale abychom vás uvedli do kontextu – babyboom posledních let, společně s odlivem obyvatel z centra do přilehlého okolí Prahy, vyústil v akutní nedostatek kapacit v mateřských i základních školách. A jsou to právě dřevostavby, díky kterým se kompetentní orgány s problémem elegantně vypořádaly.

Mezi obce, ve kterých byla situace doslova vyhrocená, patřily Dolní Břežany a Kladno. V Dolních nakonec Březanech proběhla přístavba základní školy da Vinci a v Kladně zase rekonstrukce školky Svojsíkova. Stavební práce měly odlišný charatkter a zatímco v Kladně proběhla přístavba běžným způsobem na betonovou základní desku, v Dolních Břežanech byla využita základová deska Europanel. Obě přístavby byly dokončeny doslova bleskově a my vám prozradíme, proč si investoři vybrali právě dřevostavby a stavební systém Europanel. Vycházeli jsme z rozhovoru, který publikoval magazín o bydlení Útulný Dům.

Výhody dřevostavby v kostce

prefabrikace – montáž dílů přímo na místě

rychlá a suchá výstavba

šetrnost k životnímu prostředí

energetická úspornost

vysoká odolnost vůči požáru

Přístavba ZŠ da Vinci

Základní škola da Vinci měla původní kapacitu pro cca 100 žáků. Ekonom Mgr. Ing. Martin Lukeš, PhD, jeden ze zakládajících členů školy, si dřevostavbu vybral právě z důvodu rychlosti výstavby. Mezi další požadavky patřila i možnost bezproblémové demontáže, což flexibilní Europanel splňuje. Výstavba byla suchá, bez betonování a dalších mokrých procesů a stavba se byla nakonec dokončena s dvoutýdenním zpožděním, ovšem pouze kvůli opožděné dodávce dřevěného obladu fasády a několika dalších prvků. Celková doba přístavby přesto nepřesáhla tři měsíce (plocha cca 400 m2) a podle pana Lukeše vše funguje perfektně. Zvolený materiál se osvědčil z akustického hlediska, nevrže a navíc dobře vypadá.

ZŠ da vinci 2

ZŠ da vinci

Přístavba MŠ Svojsíkova

Vraťme se ke druhé zmíněné stavbě – k mateřské školce Svojsíkova. Podle ředitelky Jany Vavříkové byly hlavním impulsem k přístavbě požadavky rodičů, kteří neměli kam umístit své děti. A protože ve městě skutečně nebylo dost míst, rozhodlo se jeho vedení pro investici, v rámci které vznikla nová kompletně vybavená třída. A místo pronajímaného skladu, který vznikl na místě vyhořelé části objektu.

A proč i v tomto případě volba padla na dřevostavbu? I zde hrála roli rychlost výstavby, ale také skutečnost, že původní objekt je také dřevostavba. K zahájení projektu došlo 1.7. 2013 a dokončení k 31.8.2013 stavebních prací se nezpozdilo. Podle Davida Veverky z projekční kanceláře DWPROJEKT měla významný podíl i perfektní koordinace a spolupráce všech účastníků. Ředitelka byla s výsledkem – vzdušnou a krásnou budovou- naprosto spokojená a stejně tak i děti.

MŠ Svojsíkova

O realizaci přístavby školy da Vinci v dolních Březanech se postarala společnost Ataxonet plus a za projektem MŠ Svojsíkova stojí projetční kancelář Dwprojekt. Zkušení profesionálové dokázali, že využití dřevostaveb se rozhodně neomezuje jen na rodinné domy.

Zdroj: článek na UtulnyDum.cz

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.