Rekonstrukce domu

Jak nevytopit sousedy? Při rekonstrukci koupelny nezapomeňte na hydroizolaci!

Hydroizolace je více než důležitá všude, kde se riskují problémy s vodou. To znamená, že v koupelně je naprostou nutností! Ochrání podklady před vlhkostí, která by je mohla zničit a zabrání vzniku plísní. Jestli vás čeká stavba domu nebo rekonstrukce koupelny, čtěte dál. Společně zabezpečíme hydroizolaci, abyste nevytopili sousedy.

Kde všude je hydroizolace třeba?

Hydroizolace je na všech místech, která přicházejí do styku s vodou. V koupelně se jedná o podlahu a stěny kolem umyvadla, vany a ve sprchovém koutě. Další kritické místo se pak nachází v kuchyni, a to v blízkosti dřezu.

Hydroizolace koupelny je nutná nezávisle na podkladu. Voda nesvědčí betonu na podlaze ani omítce na stěně. Proto vám radíme, abyste nic nezanedbali. Škody by mohly jít do velkých výšin a práce by bylo víc než dost.

Jak postupovat?

Nejsnadněji se pracuje s nátěrovou izolační hmotou. Je pružná a dobře přenáší teplo, proto se hodí ke kombinaci s podlahovým vytápěním. Vhodnou nátěrovou izolační hmotu vyberte s prodavačem podle typu podkladu, který v koupelně máte. Některé hmoty jsou univerzální pro beton, cementotřískové desky i sádrokarton. Do rohů a předělů mezi podlahou a zdí však není dostačující, na ty si pořiďte výstužné pásky.

  1. Odstraňte z povrchu nečistoty.
  2. Savé materiály penetrujte. Penetraci nechejte důkladně zaschnout.
  3. Do rohů a koutů umístěte izolační pásky.
  4. Aplikujte první vrstvu izolační hmoty.
  5. Po zaschnutí první vrstvy aplikujte druhou vrstvu.

A je to! Jakmile vyschne i druhá vrstva, můžete se pustit do obkladů. I ty určitě zvládnete svépomoci, nejedná se nic složitého. Články nebo videa na internetu vám pomohou. Ušetříte tak spoustu peněz, které byste museli zaplatit pozvanému řemeslníkovi.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.