Reality

Kde koupit nemovitost až za polovinu odhadní ceny? Zkuste dražby realit!

Hledáte způsob, jak výrazně ušetřit na koupi nemovitosti? Líbil by se vám dům, byt nebo pozemek za polovinu odhadní ceny? Utopie? V žádném případě! Zkuste to na dražbě realit a pravděpodobně uspějete. Prozradíme vám, co se lze výhodně vydražit, o které nemovitosti se dražitelé naopak rvou jako lvi a samozřejmě i místo, kde si můžete aktuální nabídku realit v dražbě prohlédnout.

Není to tak dávno, kdy na dražbách realit vydělávalo jen pár vyvolených. Díky občasným zprávám z médií a především zprovoznění Portálu dražeb Exekutorskou komorou České republiky, se ovšem zájem veřejnosti o dražby výrazně zvedl. Dnes jsou některé dražené nemovitosti takřka pod drobnohledem a je velmi těžké je získat za dobrou cenu. Ale nemalujme čerta na zeď – v úvodu jsme slíbili, že vám prozradíme horké tipy!

Co lze vydražit opravdu výhodně a na čem příliš neušetříte?

Spousta lidí má zafixováno, že na dražbě vždy zákonitě vydraží vyhlédnutou nemovitost za zlomek odhadní ceny. Takto to bohužel nefunguje, protože o některé reality je velmi vysoký zájem. Především o byty a rodinné domy ve větších městech a prémiových lokalitách. Vyvolávací cena obvykle začíná na dvou třetinách odhadní ceny a nakonec se „vyhoupne“ těsně pod odhadní cenu. Na druhou stranu i v takovém případě ušetříte.

Naopak mnohem menší zájem dražitelé jeví o byty a domy v menších městech. Tyto reality často putují do opakované aukce a jejich vyvolávací cena startuje na polovině. To samé platí i o pozemcích a spoluvlastnických podílech a to dokonce ve větších městech. Máte-li zálusk na opravdu výhodnou koupi, zaměřte se na tyto položky.

Kde sledovat nemovitosti, které jsou aktuálně v dražbě?

Dražby realit můžete sledovat na specializovaném portálu www.drazba-nemovitosi.com. Najdete zde veškeré důležité informace o dražených nemovitostech (byty, domy, pozemky, komerční objekty atd.), ale také praktického průvodce, díky kterému se dozvíte, jak dražba nemovitosti probíhá.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.