Čistší a teplejší voda v bazénu? Prozradíme vám, jak na to!

Také se už nemůžete dočkat letošní koupací sezóny a představujete si, jak relaxujete v zánovním bazénu? Jen vy, lehátko a šplouchání nazelenalé a studené vody. Cože?! Letos to uděláte jinak a dopřejete si luxusní koupání ve vyhřáté a průzračné oáze. Prozradíme vám, jak vodu v bazénu uchovat co nejdéle čistou a jak docílit ideální teploty s co nejnižšími náklady.

Bez chemie to nepůjde

Někteří lidé bazénovou chemii striktně odmítají a pak se nestačí divit, že voda velmi rychle zezelená. Nezapomínejte, že stojatá voda představuje ideální prostředí pro rychlé množení mikroorganismů a ty na náš organismus působí velmi nelibě. Pokud se obáváte nadměrné přítomnosti chloru, který není dvakrát příjemný, vsaďte na bezchlorovou chemii. Hodí se k celoroční údržbě bazénu a udrží vodu čistou bez chlorového odéru. Kvalitní bezchlorová bazénová chemie nedráždí oči, slinice ani kůži a nepoškozuje konstrukci bazénu. Bezchlorovou chemii doporučujeme především do bazénu, ve kterém se často koupou i malé děti. Právě ty totiž často trpí alergiemi nebo atopickým ekzémem, který přítomnost chloru podpoří. Při aplikace se řiďte pokyny na obalu na kterém výrobci udávají přesné dávkování. Požadovaného výsledku dosáhnete jedině s přesným dávkováním.

Vodu ochrání a zahřeje i solární bazénová plachta

Bez chemie se sice neobejdete tak jako tak, ale díky bazénové plachtě můžete výrazně snížit náklady, které za ni vynaložíte. Plachta vodní plochu ochrání před pádem nečistot a udrží ji mnohem déle čistou. Sáhnete-li navíc po solární variantě, voda se ohřeje výrazně rychleji. Solární plachta na bazén bývá k mání v různých barevných variantách a to v modré a černé. Rozdíl tkví v ziskovosti tepla, při čemž černá plachta přitahuje paprsky lépe než modrá. Nevýhodou je o cca 20 % kratší životnost a to právě kvůli většímu namáhání teplem. Chcete-li, aby vám solární plachta vydržela déle, nezapomeňte ji v momentě, kdy teplota vody přesáhne 30°C, sundat. Při vyšších teplotách materiál měkne a může se při vytahování poškodit.