Graffiti na fasádě není umění, ale projev vandalismu

Znáte kontroverznější umění než graffiti? Umělci, kteří za pomocí sprejů vytváří úžasné motivy i abstraktní obrazce, jsou bezesporu velmi talentovaní, ale renomé jim kazí vandalové. Ti, kterým dělá potěšení ničení cizí fasády, na kterou namalují nečitelné podpisy. Nedělají to z lásky k umění jako takovému a jediným důvodem je adrenalin, který během sprejování zažívají. Co si však mají počít poškození? Jde vůbec graffiti z fasády odstranit?

Nepříjemné překvapení v podobě pomalované fasády

Může se to stát i vám. Jednoho dne se vrátíte domů a místo čerstvě namalované fasády najdete něco, co připomíná zdivo od squatu. Grafiiti bohužel nejde tak lehce dolů a bez speciálních prostředků je to prakticky nemožné. Nabízí se dvě možnosti a to posprejované zdivo přemalovat, nebo si na odstranění graffiti pozvat profesionály. Žádného neznáte? Obraťte se na společnost ARS (ars.cz), která má v oboru letité zkušenosti.

Antigraffiti nátěr - noční můra vandalů

Rozhodnete-li se fasádu přemalovat, nikdo vám nezaručí, že se na ní následující den neobjeví další nápisy. Nechcete-li, aby vaše snaha přišla vniveč, nechte si fasádu ošetřit antigraffiti nátěrem. Jeho výhoda však netkví jen v jednoduchém odstranění graffiti, fixů, plakátů a lepidla, ale i dalších nečistot, které mohou fasádu znehodnotit. Antigraffiti nátěr se aplikuje do výše tří metrů a je mírně hydrofobní. ARS využívá pouze vysoce kvalitní a prověřené substance s dlouhou životností. Odstraňování graffiti ze stěny opatřené antigraffiti nátěrem je po dobu až tří let zcela zdarma. Na odborníky se můžete obrátit kdykoliv. ARS nabízí nonstop servis a pomůže vám i tehdy, budete-li potřebovat okamžitou pomoc. Graffiti zmizí z vaší stěny do 12 hodin od zavolání. Pokud se i po mytí fasády nepodaří odstranit graffiti v plném rozsahu, nebudete za službu platit ani korunu. Více na ars.cz.