Jaro je tady a zvířata míří na pastvu

Elektrický ohradníkZima je definitivně pryč a ani mírné ochlazení, které očekáváme příští týden, nástup jara nezastaví. Chovatelé mají nejvyšší čas, aby dali do pořádku pastviny a výběhy, kde se budou do příští zimy pohybovat jejich zvířata. Důkladnou kontrolou by měl projít především elektrický ohradník, tedy zvířatům brání v útěku a zároveň je chrání před predátory. Pokud se na chov koní, dobytka, ovcí nebo jiných zvířat teprve chystáte, rozhodně se bez něj neobejdete. Nemáte-li tušení, co to elektrický ohradník je a z čeho se skládá, nevadí. Právě vám je totiž určen dnešní článek.

Výhody a složení elektrického ohradníku

Se zařízením jste se již pravděpodobně někdy setkali. Elektronický ohradník patří k nejoblíbenějším a nejvyužívanějším typům oplocení vůbec a to hned z několika důvodů. Jeho instalace je mnohem levnější a rychlejší než stavba klasické dřevěné ohrady a navíc poskytuje mnohem lepší ochranu. Může mít několik podob, ale vždy se skládá ze zdroje impulsů, vodiče, napínáků, tyček a sloupků a samozřejmě i uzemnění. Neměli bychom zapomínat, že jde o elektrické zařízení a podcenit výběr komponentů. Rozhodně nedoporučujeme amatérskou výrobu – případů, kdy neodborná instalace skončila doslova katastrofou, je víc než dost. Kvalitní elektrický ohradník přitom nemusí být drahé, drahý se obrátit na některého ze specialistů, kteří se výrobou a testováním zabývají řadu let.

Neriskujte zdraví svých zvířat a nakupujte u specialistů

Jedním z nich je i společnost Kamír & Co s.r.o., která elektrické ohradníky nejen vyrábí, ale zároveň má s nimi bohaté zkušenosti z vlastní farmy. Veškeré komponenty, které jsou k realizaci nezbytné si můžete objednat z pohodlí domova na e-shopu kamir.cz, kde najdete praktický konfigurátor. Ten nákup výrazně urychluje a navíc se díky němu dozvíte všechny podstatné informace, na základě kterých si správně vyberete.

Publikováno: 07. 03. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: elektrické ohradníky | elektronický ohradník | elelktircký ohradník | kamir.cz