4 pravidla, která nepodcenit při prodeji bytu

V životě občas nastanou situace, které vyžadují určitou změnu. Jednou z nich je i stěhování. Odchod z místa, které pro nás znamenalo domov, bývá vždycky náročný, a to nejen psychicky, ale i organizačně. Vyřešit je třeba celou řadu věcí, které jsou se změnou bydliště spojené. Předtím, než ale začnete balit věci do nového a odstartujete vaši další životní etapu, musíte prodat bydlení stávající. Jak na to?

Dobrá strategie

Bez promyšlené strategie se úspěšný prodej bytu jen těžko uskuteční. Udělejte si tedy jasno nejen v tom, za kolik a jak rychle chcete prodej uskutečnit, ale také to, jak při něm budete postupovat. Jestli si totiž myslíte, že stačí trochu poklidit, udělat pár fotek, umístit inzerát na internet a zájemci se jen pohrnou, tak jste na velkém omylu. Obzvlášť, pokud chcete cenu bytu „vyšponovat“ co nejvíce.

Pečlivá příprava

Začněte opravdu pečlivou přípravou bytu, potenciální majitelé si totiž všímají každé maličkosti. Pusťte se proto i do drobných úprav – utáhněte konečně kapající kohoutek v kuchyni, namažte vrzající dveře v obývacím pokoji, doplňte chybějící obklad v koupelně. Mějte na paměti, že všechny tyto zdánlivé detaily dělají důležitý první dojem, který rozhoduje o tom, jestli prodáte nebo nikoli.

Promyšlený marketing

Marketing tvoří důležitou součást prodejní strategie. Musíte vědět, jakou formou a kde chcete inzerovat, jaké zájemce chcete oslovit. Podle toho se pak rozhodnete, jestli inzerát umístíte na specializované realitní servery, na sociální sítě nebo budete hledat ještě nějaké další cesty, jako jsou třeba billboardy nebo plachty umístěné a pověšené na těch správných místech. Nejvýhodnější je svěřit se do rukou realitních kanceláří, které disponují rozsáhlými databázemi.

Důležitý úklid

Pořádek a čistota patří mezi základní věci, kterých si zájemci všímají. Právě ony totiž určují, jak se v bytě cítíme. Uklízejte z gruntu a nic neošiďte – čistěte, omývejte, drhněte, leštěte. Omezte v prostoru množství vašich osobních věcí. I když k nim máte určitou citovou vazbu, zájemcům bude úplně jedno, že se jedná o váš oblíbený talisman, který jste si přivezli z první zahraniční dovolené. Tak, oprostěte se od emocí!

Publikováno: 29. 08. 2018

Kategorie: Reality

Autor: Adam

Tagy: prodej bytů