Dřevostavby jsou hitem. Dřevo má totiž víc předností než nedostatků, shodují se odborníci

Postavit si dům ze dřeva nebo z malty a cihel? To je otázka, kterou si pokládá každý, kdo touží postavit dům, zasadit strom a zplodit syna. I když se mezi námi stále najdou zastánci tradičního bydlení, při kterém se nepoužije mnoho přírodních materiálů, stále více se lidé přiklání ke klasickému dřevu. To může sloužit jako obložení, ale také může být tím hlavním materiálem, díky kterému bude dům stát a vypadat. Ostatně, má daleko více předností než nedostatků.

Dřevostavby na klíč jsou dnes hitem

Právě díky tomu, že dřevo má daleko více předností, než nedostatků jsou dřevostavby na klíč daleko žádanější a vyhledávanější. Lidé se také radují z benefitů, které tato stavba přináší. Nejen, že je výstavba opravdu rychlejší (s pomocí firmy ORCAN GROUP je to záležitost několika měsíců), ale také se jedná o daleko levnější čili méně nákladnou alternativu, která se následně bude pyšnit i nízkou energetickou náročností.

Dřevo je totiž skvělý materiál pyšnící se termoizolačními vlastnostmi. I když mu samozřejmě hrozí nakažení houbami nebo hmyzem (respektive tím dochází ke znehodnocení materiálu), svá rizika má i cihla nebo jiný stavební materiál. Třeba taková plíseň může vniknout do příbytku, ať už je ze dřeva nebo z malty. Je to pouze o následné péči a samozřejmě o kvalitě, se kterou je dům postavit.

Žádná stavba nebývá stoprocentně dokonalou

Podle odborníků žádnou stavbu, která byla postavená člověkem, nemůže být označena za stoprocentně dokonalou. A ani absolutně odolnou proti poruchám nebo nekonečně trvanlivou. Když si však k ruce povoláte ty pravé odborníky, kteří vědí, co dělají a kteří vědí, jak při výstavbě nemovitosti postupovat, můžete předcházet celé spoustě nepříjemných scénářů.

Kupříkladu lze životnost nemovitosti prodloužit tím, že se nepoužijí chybné materiály, že se bude trochu počítat s možnými vlivy, kterým bude nemovitost vystavěna, a že se o ni i po výstavbě bude pečovat s láskou.

Publikováno: 30. 11. 2021

Kategorie: Reality

Autor: Adam