Rodinné domy na klíč

Dřevostavba versus zděný dům: Jak se rozhodnout?

Zděný systém staveb má v Česku dlouholetou tradici a ještě dnes se pro něj rozhoduje většina lidí, jež se rozhodnou stavět dům. I přesto však mnoho z nich objevuje kouzlo dřevostaveb. Jak se mezi těmito dvěma možnostmi správně rozhodnout? Který způsob je rychlejší a méně finančně náročný? A kde se bude vaší rodině lépe a spokojeně žít?

Cihlový dům

Základním stavebním materiálem pro zděný dům je klasická pálená cihla. Vyniká svými skvělými akustickými vlastnostmi a po dostavění má menší náchylnost k dotvarování. Navíc je poměrně odolná. Co se však týče samotné stavby, je energeticky náročná a v otázce životního prostředí zatěžuje okolí mnohem více než jiné typy staveb. Je také časově náročná. Pokud chcete bydlet co nejdříve, se zděným domem to nebude možné. Celá konstrukce musí totiž přes zimu odpočívat a vymrznout. Proč? Dlouhým otevřením stavby zabráníte praskání zdiva a případné plísni, která by se mohla po dokončení objevit. Při snaze urychlit celý tento proces se může dokonce nenávratně poškodit celá konstrukce. Počítejte tak s tím, že zděný dům vám spolkne mnohem více času i financí, než jiné varianty.

Dřevostavba

Montáž dřevostavby je otázkou několika málo týdnů. V praxi to znamená, že do nového domova se můžete stěhovat třeba již za dva až tři měsíce. Jedná se o suchou stavbu – v podstatě se dům jen poskládá z předem připravených panelů. Návrhy projektů rodinného domu jsou přitom různorodé, bydlet můžete v patrovém domě nebo nízkém bungalovu, to vše záleží na typu pozemku. Nezanedbatelné jsou také celkové náklady na vytápění. Zatímco u zděného domu můžete ročně protopit až 40 tisíc, dřevostavba tyto náklady stáhne více než na polovinu. U nízkoenergetického domu je to ještě méně. Mezi nevýhody potom můžeme počítat vyšší nároky na požární bezpečnost a menší odolnost vůči živelným pohromám. Pokud však nebydlíte v oblasti tornád nebo přímo u velké řeky, nemusíte si s tím dělat žádné starosti.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.