Energie

Dřevěné brikety: pohodlný způsob topení

Chladná rána připomínají, že se blíží konec léta a čeká nás podzim a zima. Dvě roční období, ve kterých si nejvíce užíváme posezení u krbu nebo kamen. Musíme však do nich mít co dát.

Pohoda i pohodlí

Krb vytváří jedinečnou atmosféru, ve které se dobře relaxuje, čte kniha nebo povídá s přáteli. Pohodu ale umí narušit nutnost neustále odcházet přikládat, což působí rušivě. Často topíme dřevem, které však může přidělávat zbytečné problémy. Nejdříve ho musíme připravit, nasekat, naštípat a nechat vysušit, protože mokré dřevo hoří špatně a hodně kouří, jak se z něj odpařuje voda. Dochází k zanášení kouřovodu a dlouho trvá, než začne hořet bez problémů. Příliš suché dřevo naopak shoří rychle a o to častěji musíme přikládat. Ideální jsou proto dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a dlouhou výdrž, takže nám dopřejí teplo a pohodlí bez neustálého zvedání se kvůli přikládání.

Pro noční klid

Topení v krbu nebo krbových kamnech však často nevyužíváme jen pro vytvoření příjemné atmosféry, ale i jako zdroj tepla. Pak je potřeba, abychom přikládali průběžně, což nás může dost omezovat. Pro dlouhodobé udržování teploty jsou pak skvělým řešením kůrové noční brikety, které jsou lisované z čištěné kůry s minimálním podílem dřeva. Tento typ zpracování zajistí dobu hoření 10 až 16 hodin a proto se používají nejčastěji k topení přes noc, abychom mohli nerušeně spát a nestarat se o přikládání. Dřevní brikety se vyrábí ze suchých pilina hoblin, které vznikají jako odpad při zpracování dřeva. Piliny se následně lisují do potřebných tvarů pod vysokým tlakem bez použití chemických lepidel nebo jiných pojiv, topení s briketami je ta ekologické.

Brikety ze dřeva se dobře skladují, v porovnání s řezaným dřevem mají minimální nárok na prostor. Mají vysokou výhřevnost, topení s nimi je komfortní a umožňují tak vychutnat si pohodovou atmosféru u krbu bez vyrušování.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.