Interiér

Dopřejte si trochu přirozeného světla

Vynález žárovky způsobil revoluci, která s sebou bohužel přinesla i několik negativ. Příliš jsme si zvykli na umělé světlo a zanevřeli na to přirozené, které nám dělalo společnost od samotného vzniku lidské společnosti. Nedostatek denního světla přitom způsobuje celou řadu onemocnění jako je řídnutí kostí a prohlubuje deprese. Z umělého osvětlení nás navíc pálí oči a platíme za něj horentní částky. Zdaleka nejhůře jsou na tom lidé, kteří tráví většinu dne v elektricky osvětlené budově. Řešení je přitom velmi snadné. Nazývá se světlovod a lze ho umístit nejen do velkých budov, do kterých se nemůže dostat denní světlo, ale i do rodinných domů.

Poznejte výhody i nevýhody světlovodů…

Světlovod je poměrně jednoduché zařízení, jehož úkolem je přivést denní světlo ze střechy nebo fasády do místnosti bez oken či světlíků. Skládá se z křišťálové kopule, která světlo sbírá směrem do tubusu a nijak neupravuje jeho barevnost a přirozenost. Vnitřek tubusu tvoří reflexní vrstva ze stříbra a oxidu křemíků, která se pyšní obrovskou směrovou odrazivostí a nízkým rozkladem světla. Dokáže ho převést až na vzdálenost 50 m od kopule a měla by vydržet až několik desítek let. V praxi je bohužel využití světlovodů limitováno kvalitou provedení. Některá zařízení trpí nadměrnou kondenzací vody, která způsobuje vytékání vody ze světlovodu a to zejména během zimních měsíců. Kvůli špatného těsnění navíc dochází k úniku tepla nebo naopak přehřívání.

…a vyberte si ty, které netrpí žádnými neduhy.

Chcete-li si i přesto dopřát pořádnou porci denního světla a neřešit problémy, které jsou pro světlovody typické, vsaďte na zařízení od společnosti Lightway. Ta do svých světlovodů montuje inovativní prvek s názvem Blue Performance, díky kterému nedochází k nežádané kondenzaci vody, únikům tepla a přehřívání. Technické specifikace a další důležité informace najdete na webu lightway.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.