Za bolesti zad a krční páteře může nesprávné sezení!

Trávíte spoustu času u počítače nebo máte „sedavé“ zaměstnání v kanceláři? Podle odborníků může za nepříjemné bolesti zad právě nesprávné sezení. Budete-li sedět správně, předejdete nejen bolestem, ale také únavě a navíc se budete lépe koncentrovat. Práce vám půjde pěkně od ruky a bude mnohem efektivnější. Zároveň platí, že kdo správně sedí, také správně dýchá – při nedbalém sezení se svaly v horní části hrudníku přetěžují a právě to je jednou z příčin bolesti krční páteře. Dalším argumentem po změnu posedu je i zlepšení krevního oběhu v rukou. Zánět karpálního tunelu je noční můrou všech administrativních pracovníků a pokud okraj sedací plochy tlačí na zadní stranu kolena, dochází k omezení oběhu krve v nohou.

Chcete předejít bolesti zad? Dodržujte následující pravidla!

Nohy by měly být volně spuštěny na zem tak, aby se jí plnou plochou chodila dotýkaly. Nikoliv překříženy přes sebe nebo zkrouceny okolo židle. Využíváte-li k práci notebook, nepokládejte si ho na klín, ale na pevnou podložku. Lidé, kteří trpí bolestmi zad, je ideální přídavná klávesnice, díky které lze počítač využívat pouze jako monitor umístěný ve výši očí. A to nejdůležitější na závěr - vhodná židle.

SED SR 02Jak vybrat židli pro správné sezení?

Ideální židle musí disponovat celou řadou funkcí jako dynamické opěradlo s mechanickými pružinami, výškově nastavitelná bederní opěra páteře, odpružení sedadla, aktivní prodyšné čalounění, anatomicky tvarovaná sedací plocha, nastavitelná podpěra hlavy nebo dorzokinetické opěradlo. Běžné kancelářské židle výše zmíněnými vlastnostmi neoplývají a dříve nebo později se bolesti zad, krční páteře a hlavy dostaví. Nebojte se proto investovat do zdravotní kancelářské židle, která vám poskytne zdravé a dynamické sezení. Mezi přední výrobce víceúčelových židlí, nábytku do kanceláře a pro relaxaci a zařízení pro konference patří společnost Sedus, která funguje již od roku 1871. Již několik desítek let patří mezi absolutní špičku ve svém oboru a klade značný důraz na kvalitní provedení a zdravotní aspekty. Zdravotnické kancelářské židle a křesla Sedus kombinují ergonomii, funkcionalitu a moderní design (viz. zdravotní kancelářské křeslo SEDUS Silent Rush). Jsou investicí, která se vám díky příznivému vlivu na zdraví, mnohonásobně vrátí. Pokud si s výběrem židle nevíte rady, nebojte se zeptat profesionálů, kteří nabízí komplexní servis včetně kompletního vybavování kanceláří. Další informace o produktech najdete na www.sedus.cz.