Jak hledat byt?

Investice do vlastního bydlení patří mezi ty nejvýznamnější. Jak by také ne? Většina se hypotékou zadluží do konce svého života, nebo alespoň na několik desítek let dopředu. Už z tohoto důvodu by se mělo jednat o investici uváženou a do posledního detailu promyšlenou. Zakoupení bytu je jinými slovy v mnoha případech nejvýznamnější životní investicí, kterou rozhodně není na místě uspěchat. Lokalita i byt samotný vám musí po všech stránkách vyhovovat. Nežijte však jen přítomností a myslete i do budoucna. Plánujete si v dohledné době založit rodinu? Pak si zřejmě nebudete pořizovat malou garsonku, ale větší byt několikapokojový. Pokud ovšem nepočítáte s tím, že se poté, co se rozrostete, přestěhujete do většího. Pokud to samozřejmě je možné, doporučujeme hned na začátku investovat do nemovitosti ve všech ohledech vyhovující. Ušetříte si čas, nervy i peníze. Reatitní trh se mění a jistota, že za pár let seženete vyhovující bydlení, zkrátka neexistuje.

Nejde jen o velikost a dispozice

Svou pozornost však nezaměřujte jen na velikost a dispozice bytu jako takového. V hledáčku vašeho zájmu by samozřejmě měla být i lokalita. S dobrou občanskou vybaveností i dojezdovou vzdáleností do vašeho zaměstnání. Zajímejte se, zda se v blízkosti vašeho potenciálního nového bydliště nacházejí školy a školky, zdravotnická zařízení, lékárna, kavárna, restaurace, zkrátka veškerá vybavenost, na niž jste zvyklí.

Kde byt hledat?

Ideálně na některém zaběhnutém realitním serveru s vysokou návštěvností. Jednou z hlavních předností současných realitních serverů je jejich propracovanost. Byty na prodej na nich zkrátka bývají velmi dobře odprezentované. Na realitním serveru Digireality.cz jsou například základem každého inzerátu profesionálně nafocené a upravené fotografie doprovozené veškerými nezbytnými informacemi týkajícími se rozměrů, dispozičního řešení a ceny nemovitosti. U každého inzerátu navíce najdete i odkaz na hypoteční kalkulačku, nebo přímo poskytovatele výhodné půjčky. Zkrátka vám pomohou s financováním.

Snadná orientace na serveru

Velmi jednoduchá a intuitivní je i samotná orientace na serveru. Byty k prodeji jsou například k dispozici na hlavní stránce serveru Digireality.cz. Po odkliknutí políčka byty na prodej se dostanete na podstránku prodej bytu. Svůj výběr máte možnost specifikovat podle výše ceny či stáří inzerátu. Jde-li vám například o nejnovější nabídky, jednoduše odkliknete políčko nejnovější. Stejně jako nejlevnější a nejdražší. Ještě před tím však specifikujte vámi zvolenou lokalitu.

Najděte své bydlení snů!

Nevybrali jste si? V tom případě si máte možnost ohlídat budoucí inzeráty. Tedy specifikovat své požadavky a nechat si zasílat upozornění na nové nabídky, jež jim vyhovují, ať již e-mailem či prostřednictvím kanálu RSS (v tomto případě se neobejdete bez RSS čtečky). V tomto případě každopádně budete mezi těmi, kteří o nových nemovitostech budou informováni jako první. A co vy víte, třeba si konečně vyberete a najdete své bydlení snů!

Publikováno: 24. 08. 2020

Kategorie: Reality

Autor: Adam