Dílenské skříňky do domácích podmínek i pro profesionály

Dílenské skříňky a skříně jsou nepochybně důležitým vybavením mnoha provozoven, ale hodí se rovněž domácím kutilům, kteří si sami dělají různé opravy, vyrábí nábytek apod. Jaké jsou možnosti při jejich výběru? Volbu ovlivní třeba i to, zda do nich chcete schovat jen ruční nářadí, nebo vám mají posloužit pro uskladnění objemných předmětů a pracovních potřeb.

Klasické skříně

Levným, avšak spolehlivým řešením jsou typické kovové dílenské skříně. Dají se pořídit za pár set korun za kus, přičemž mají vysokou odolnost a mohou svým majitelům sloužit klidně deset a více let. Oceníte u nich snadnou údržbu, kovovým skříním nevadí ani zvýšená prašnost nebo kontakt s mastnotou a oleji, což je charakteristické prostředí pro drtivou většinu firemních i domácích dílen. Při jejich výběru si všímejte zejména vnitřního členění, potažmo také způsobu zajištění, což je nutné hlavně v okamžiku, kdy mají být umístěné ve větších provozovnách, kde se pohybuje hodně osob.

Pojízdné skříňky

Zajímavou alternativu představuje pojízdná dílenská skříňka. Je ideální ve chvíli, kdy potřebujete mít různé ruční nářadí neustále po ruce, přičemž víte, že se v dílně často pohybujete z jedné části do druhé. Dílenská skříňka na kolečkách se dá velmi jednoduše přesunovat, aniž byste museli vynaložit nějaké úsilí. U pojízdných dílenských skříněk si rovněž ohlídejte jejich vnitřní prostor, respektive členění. Obvykle mívají několik zásuvek, do nichž lze bez problémů a systematicky uložit šroubováky, kladívka, pilky, případně všelijaké šrouby, hřebíky a další potřeby, které v rámci své činnosti využíváte. Pořídit si do nich lze například moderní a vysoce funkční Yato nářadí, jež si u českých řemeslníků vybudovalo dobrou pozici, neboť je spolehlivé a cenově dostupné. Zakoupit se dá také gola sada Yato, tedy box se sadou hlavic, ráčnou a nástavci. Ve vybraných obchodech jsou rovněž k dostání dílenské skříňky s kompletním vybavením, takže v ceně už máte zahrnuté i běžně používané ruční nářadí.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Garáž

Autor: Adam