Skvělé tipy

Dětské hřiště by ve veřejném prostoru nemělo chybět. Pozitivní dopad na děti je zjevný

Prostředí, ve kterém se každodenně pohybujeme, nás ovlivňuje více, než si připouštíme. A samozřejmě ovlivňuje také naše děti. Nikdo přitom nepochybuje o tom, že je život příjemnější v čistém prostředí s dostatkem zeleně – často se však zapomíná na vybavenost veřejného prostoru. Především pak na přítomnost dětského hřiště – právě to může zásadně ovlivnit budoucnost nejmladší generace.

Jak konkrétně mohou dětská hřiště ovlivnit životy dětí?

V prvé řadě jde o možnost aktivního trávení volného času. Zdaleka ne všechny děti bydlí v rodinném domku se zahradou – a je to právě dětské hřiště, na kterém se mohou dostatečně vyřádit, užít si spoustu zábavy a trávit čas jinak než nad elektronikou.

Moderní hřiště jsou bezpečná a velmi zábavná. K těm nejlépe hodnoceným patří například dětská hřiště Berliner Seilfabrik.

Mnohé nezávislé studie potvrdily, že děti, kterým je dopřán dostatek pohybu, mají mnohem lepší výsledky ve škole. U nejmenších dětí byl zaznamenán prokazatelně rychlejší rozvoj senzomotoriky.

Jinými slovy: pohyb je pro dítě důležitý z hlediska celkového vývoje, tedy i toho duševního.

Hrátky na hřišti jako základ pro aktivní sportování

Ne nadarmo se říká „co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“. V souvislosti s dětský hřištěm lze hovořit o perfektních základech pro budoucí sportování. Děti si při hraní zvykají na pohyb a brzy ho začnou považovat za naprosto přirozenou součást života. Nehledě na fakt, že pravidelné dovádění na skluzavkách a prolézačkách patří k nejefektivnějším nástrojům při boji proti dětské obezitě.

Sociální aspekt

Veřejný prostor je místo, kde se děti potkávají s ostatními a navazují přátelství. Přítomnost dětského hřiště navíc přispívá ke snížení kriminality – děti se méně nudí a preferují sportování před bezcílným bloumáním po městě, experimentováním s drogami či vandalstvím.

Potřebujete snad další důvody, proč by měl městský mobiliář zahrnovat i dětské hřiště? Pokud se o něj můžete zasadit, udělejte to!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.