Stavební materiály

Řemeslníků je nedostatek, vyřešte rekonstrukci svépomocí. Na co si musíte dát pozor?

Toužíte po nové koupelně nebo se chystáte rekonstruovat dům, ale nemůžete sehnat kvalitní řemeslníky? Nechcete se z finančních důvodů obrátit na stavební firmu, protože nabídka přesahuje vaše finanční možnosti o několik řádů? Zkuste si zrenovovat nebo zrekonstruovat byt či dům svépomocí, případně s pomocí známých, kteří pomohou s odbornými pracemi.

Než se však pustíte do renovace, stavby či rekonstrukce, zamyslete se nad možnými strastmi, které na vás při budování čekají, nezapomeňte také na stavební povolení, rozpočet, plán prací, a hlavně se neunáhlete s postupy a materiály.

Stavební povolení

Před samotným budováním si dobře zjistěte, zda potřebujete stavební povolení nebo ohlášení stavby. Není od věci se v těchto záležitostech obrátit na patřičný stavební úřad, který vám ochotně tyto informace sdělí. U bytů v bytových domech je nutné ohlásit rekonstrukci také na nástěnce pro ostatní nájemníky, pozor si dejte také na hodiny, ve kterých umožňuje domovní řád provádět opravy nebo práce způsobující hluk.

Finanční rozpočet a plán prací

Mnoho kutilů nejprve objedná materiál ve stavebninách Praha a až poté zjišťuje finanční možnosti. Postup by měl být zcela opačný. Nejprve si určete částku za rekonstrukci, v té by mělo být zohledněno i 15 % na vícepráce. V rámci této částky si připravte vlastní finanční kalkulaci včetně stavebního materiálu, prací, na které si budete najímat další řemeslníky a samozřejmě zahrňte také částky za povolení či nutné revize.

Neopomeňte zahrnout i půjčovné za stroje, které budete k práci potřebovat nebo dopravu. V rámci plánování si rozvrhněte práce včetně časových možností. Počítejte dopředu s prodlevami, které mohou nastat, neplánujte proto stěhování na konkrétní dny.

Nepodceňte výběr materiálů a dbejte na postupy

Každý chce při stavbě nebo rekonstrukci ušetřit. To je samozřejmé, při výběru materiálů se však řiďte kvalitou, dobrou cenu si naopak zajistěte v levných stavebninách. Odborníci z těchto stavebnin vám rádi poradí, současně si můžete domluvit dopravu ještě na týž den po celé Praze. Kromě kvalitních materiálů a jednotlivých prvků dbejte na osvědčené a léty prověřené postupy. Sice jsou mnohé materiály dnes koncipovány jako skládačky, ale i u nich je nutné dbát na přesný postup práce. Věřte, že předělávky vás budou stát mnohem více úsilí než jedna pořádně odvedená práce.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.