Bydlení není nafukovací - ale to vůbec nevadí

Moderní bydlení nemá jednotný koncept a naše představy se mnohdy diametrálně rozchází. Plánujete-li v brzké době menší či větší renovace a zároveň nemáte čas ani náladu studovat tématické magazíny, které se této problematice věnují, určitě nepohrdnete menším shrnutím a pár tipy, díky kterým bude vaše domácnost nejen moderní, ale hlavně praktická. Dnes jsme se zaměřili na místnosti, ve kterých trávíme nejvíce času.

A co vaše děti, mají si kde hrát?

Blíží se Vánoce a největší část nadílky bude (ostatně jako každý rok) pravděpodobně patřit vašim dětem. Pokud je jejich pokojíček už tak nabitý k prasknutí, nebylo by od věci spojit příjemné s užitečným a pořídit jim dětský nábytek, do kterého se nejen vlezou všechna ta autíčka na ovládání, panenky a hora oblečení, ale zároveň nezabere většinu hrací plochy v místnosti. Ruku na srdce – nepřipadáte si během návštěvy pokoje vašich dětí jako sardinka? Spousta rodičů (v dobré víře) pořizuje dětem do pokojů doslova gigantické soustavy nábytku a zapomíná na to, že děti potřebují prostor.

I dětský pokoj přitom může vypadat moderně a vzdušně a zároveň pojme všechny jejich poklady. Pro více dětí jsou ideální patrové, často kombinované se skříňkami, policemi či dokonce psacím stolem. Jeden kus nábytku tak zastane hned několik funkcí a zabere mnohem méně místa. Menší děti ocení zabudovanou skluzavku a podobné atrakce. Zaměřte se na nábytek se zaoblenými rohy – není třeba vysvětlovat proč a volte pestrobarevné kombinace, díky kterým bude dětský pokoj mnohem veselejší. Samozřejmě s ohledem na další vybavení pokoje a věk dětí.

Malý velký byt

My dospělí sice nepotřebujeme tolik prostoru na hraní, více místa však oceníme v jiných ohledech. Předtím, než začnete se zařizováním nového obývacího pokoje proto nezapomeňte uvažovat minimalisticky. Vestavěné skříně a nábytek, který lze napasovat i do zdánlivě nevyužitelných koutů, vám ušetří cenné centimetry a navíc vypadá skvěle. „Zachráněný“ prostor ocení zejména obyvatelé menších panelákových bytů. Kapitolou samou pro sebe jsou moderní obývací stěny, které už dávno nevypadají jako několik dřevěných krabic naskládaných na sebe. Naopak – jsou kompaktní a zaberou jen tolik prostoru, kolik skutečně musí. Barvám vévodí bílá, která lze zkombinovat prakticky s jakoukoliv další doplňkovou barvou. Velmi efektivní je podsvícení formou LED diod, které vás bude těšit vždy, když venku padne tma.

Relativně zanedbávanou místností (alespoň co se prostoru týče) bývá ložnice. I tam pomohou vestavěné skříně a postele s úložným prostorem, díky nimž nebudete muset uskladňovat věci v komodách či skříňkách. Při zařizování bytu proto zapněte všechny mozkové závity a zkuste si výsledek představit v praxi. Necháváte-li si realizovat nábytek na míru, využijte možnost vizualizace a neschvalujte projekt dříve, dokud nebude plně vyhovovat vašim představám o dokonalém bydlení...

Publikováno: 05. 12. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: bydlení 2013 | dětský nábytek | moderní trendy v bydlení | obývací stěny | postele