Aquatherm - efektivní systém, který u vás doma nastolí tepelnou pohodu

Problematika mikroklimatu v domácnostech se v minulosti příliš neřešila. Nyní je aktuální, protože doma trávíme stále více času a zdejší prostředí mnohem více ovlivňuje to, jak se cítíme. Pociťujete-li únavu a sníženou výkonnost, pravděpodobně bude na vině nesprávně temperovaný vzduch. Přílišné teplo, zima, nadměrný průvan a hluk – všechny tyto faktory je třeba eliminovat a nastolit takzvanou tepelnou pohodu. Tedy takové mikroklima, ve kterém se budeme cítit mnohem spokojeněji. Ideálního stavu lze docílit poměrně jednoduše – instalací stropního, stěnového a podlahového vytápění a chlazení.

Výhody vytápění/chlazení Aquatherm

Instalace stropního, stěnového a podlahového chlazení a vytápění není náročná. Tedy alespoň v případě Aquatherm black system, který vyrábí česká společnost AEROFLEX. Aquatherm black systém je důmyslný plošný systém vytápění a chlazení, který má podobu plastového kompozitního potrubí ze sklovláken a kyslíkovou bariérou od -20°C do 90°C. Interiér Aquatherm black systém disponuje automatickým přepínáním z vytápění na chlazení, má velmi malé rozměry a lze ho instalovat pod omítku i jako montovaný prvek. Stavební výška činí pouze 24,5 mm a díky nízké hmotnosti (pouze 2,5 kg/m2) nemá uložení vliv na návrh stropních panelů. A jak jsme již zmínili výše, soustavu lze instalovat jako podlahové, stěnové i stropní vytápění a chlazení. Systém není hlučný, snadno se ovládá a je vhodný i pro rekonstrukce.

Chcete se dozvědět více?

Pokud vás způsob, jak v domácnosti nebo kdekoliv jinde (Aquatherm je vhodný také do kanceláří) nastolit tepelnou pohodu, přečtěte si detailní technické specifikace na www.aeroflex.cz. Společnost AEROFLEX nabízí také další vysoce kvalitní produkty, např. izolace potrubí, spojovací ventily, technické pásky, tmely a lepidla a další.
Foto: Tineke Triggs

Publikováno: 25. 07. 2014

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: podlahové chlazení | stropní vytápění