Co rozhoduje při výběru sedacího vaku?

Není pochyb ani sporu o tom, že sedací vaky jsou trendem dnešní doby. Patří k oblíbeným designovým prvkům, které chce mít ve svém interiéru naprosto každý. Že sedací vak ještě postrádáte? Je načase do něj investovat! Při jeho výběru rozhoduje barva, výplň a tvar - to si pamatujte.

Tvar a barva hraje roli

Dalo by se říct, že sedací vaky doslova zaplavily české domácnosti. Tomu se ostatně nemůžeme divit, každý touží po pohodlném a komfortním sezení, z něhož nebolí záda. A sedací vaky to zkrátka splňují. Pokud se rozhodnete si tento kousek koupit do svého interiéru, svou pozornost byste měli upnout na tvar a také barvu sedacího vaku. Rozhodně nesázejte na klasickou černou barvu, na které půjde vidět každé zrnko prachu. I když je pravdou, že sedací vak bude tak používaný, že na něj prach ani ulpět nestihne.

V současné době je možné koupit sedací vak v mnoha barvách a tvarech. Zatímco barvu si určujete hlavně na základě zbarvení vlastního interiéru, tvar volíte podle místnosti, ve které se bude sedací vak nacházet. Pokud sedací vak chcete umístit do dětského pokoje, proč nekoupit takový, který je v podobě fotbalového míče? Do obývacího pokoje se zase hodí sedací vaky v podobě křesla nebo polštáře.

Roli hraje také výplň

Kromě tvaru a barvy hraje při výběru sedacího vaku také výplň tohoto designového prvku. I když je možné mít vaky vyplněné vzduchem nebo přírodními materiály, za nejkvalitnější se považují takzvané EPS kuličky. Ty mohou mít velikost až sedm milimetrů, nejmenší jsou k dostání ve verzi dva milimetry.

Že vás spíše zaujala přírodní výplň? Tou jsou kupříkladu špaldové slupky nebo také pohankové slupky. V porovnání s EPS kuličkami však nejsou tak poddajné a jen těžko se přizpůsobují tělu. Nejlevnější alternativou výplně sedacích vaků je však polystyrenová drť, ovšem ta velmi rychle slehne a není tak pohodlná jako kuličky.

Publikováno: 27. 12. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Adam