Interiér

Co rozhoduje při výběru sedacího vaku?

Není pochyb ani sporu o tom, že sedací vaky jsou trendem dnešní doby. Patří k oblíbeným designovým prvkům, které chce mít ve svém interiéru naprosto každý. Že sedací vak ještě postrádáte? Je načase do něj investovat! Při jeho výběru rozhoduje barva, výplň a tvar – to si pamatujte.

Tvar a barva hraje roli

Dalo by se říct, že sedací vaky doslova zaplavily české domácnosti. Tomu se ostatně nemůžeme divit, každý touží po pohodlném a komfortním sezení, z něhož nebolí záda. A sedací vaky to zkrátka splňují. Pokud se rozhodnete si tento kousek koupit do svého interiéru, svou pozornost byste měli upnout na tvar a také barvu sedacího vaku. Rozhodně nesázejte na klasickou černou barvu, na které půjde vidět každé zrnko prachu. I když je pravdou, že sedací vak bude tak používaný, že na něj prach ani ulpět nestihne.

V současné době je možné koupit sedací vak v mnoha barvách a tvarech. Zatímco barvu si určujete hlavně na základě zbarvení vlastního interiéru, tvar volíte podle místnosti, ve které se bude sedací vak nacházet. Pokud sedací vak chcete umístit do dětského pokoje, proč nekoupit takový, který je v podobě fotbalového míče? Do obývacího pokoje se zase hodí sedací vaky v podobě křesla nebo polštáře.

Roli hraje také výplň

Kromě tvaru a barvy hraje při výběru sedacího vaku také výplň tohoto designového prvku. I když je možné mít vaky vyplněné vzduchem nebo přírodními materiály, za nejkvalitnější se považují takzvané EPS kuličky. Ty mohou mít velikost až sedm milimetrů, nejmenší jsou k dostání ve verzi dva milimetry.

Že vás spíše zaujala přírodní výplň? Tou jsou kupříkladu špaldové slupky nebo také pohankové slupky. V porovnání s EPS kuličkami však nejsou tak poddajné a jen těžko se přizpůsobují tělu. Nejlevnější alternativou výplně sedacích vaků je však polystyrenová drť, ovšem ta velmi rychle slehne a není tak pohodlná jako kuličky.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.