Rodinné domy na klíč

Dejte vale uniformitě, váš dům se musí přizpůsobit vám!

Rozhodli jste s pro novostavbu a nemůžete se rozhodnout mezi typovým domem a projektem na míru? Toužíte-li po nevšedním a moderním designu, který váš domov odliší od většiny ostatních domů, vsaďte na tým mladých architektů z ateliéru Master Design, kteří mají v portfoliu typové stavby a zabývají se i zpracováním individuálních návrhů. Obě varianty mají svá pro a proti, ale v případě Master Design nešlápnete vedle, ať už si vyberete jakkoliv.

I domy z katalogu nemusí být tuctové

Drtivá většina domů z katalogu vypadá jako by byly navrženy „přes kopírák“. Typové domy, které vyprojektovali lidé z Master Design, jsou jiné. Chlubí se moderním designem, který je spolehlivě odliší od zavedeného standardu. Výhoda již vyprojektovaných domů tkví především v rychlosti úprav pro danou parcelu. Bez nich je totiž realizace stavby komplikovaná, často až nemožná. Typové projekty jsou navrženy pro pozemky s rovným terénem a ideálním orientací a prosluněním, ale ve skutečnosti těmto parametrům odpovídá jen málokterá parcela. Přesto jsou jejich úpravy mnohem rychlejší než vypracování zcela nového návrhu na míru.

Typový dům 2

Typový dům 1

Typový dům 3

Stavby na klíč jsou zděné a zatepleny pěnovým polystyrenem. Vytápění je řešeno plynovým kotlem a deskovými radiátory.

Domy, které podtrhnou vaši individualitu

Nechcete-li se smířit s tím, že by vaše bydlení mohl mít ještě někdo jiný? V tom případě si nechte vypracovat individuální projekt na míru svým požadavkům a potřebám. Individuální stavbu nejvíce oceníte až tehdy, když v ní začnete bydlet. Kromě osobitého vzhledu se ovšem nabízí i možnost volby materiálů – stavba tak může nabýt podoby pasivního nebo nízkoenergetického domu, který časem zhodnotí vaší investici. Možnosti individualizace jsou takřka neomezené a během celého procesu vypracování projektu budete v neustálém kontaktu s architekty. Výsledek bude stát za to, ostatně posuďte sami…

nizkoenergeticky-dum-lhotka-1

moderni-dum-bystrice

Fotografie dalších rodinných typových domů a projektů na míru si můžete prohlédnout na webových stránkách studia moderni-domy.cz.