Přečtěte si, jak topit komfortně a ekonomicky s plynovým kotlem

Ne nadarmo se říká “kdo je připraven, není překvapen” a o topné sezoně to platí dvojnásob. Pokud se již nyní hrozíte toho, že vám opět - stejně jako vloni - na konci daného období dorazí domů složenka za teplo a na ní najdete nekřesťanskou sumu, měli byste zvážit, zda není nejvyšší čas na výměnu starého a nepříliš efektivního kotle za moderní systém. Skvělou volbou jsou plynové kotle značky Junkers. Samozřejmě se nabízí i alternativní způsoby vytápění, které jsou levé než topení plynem, ovšem v případě vysoce účinných kotlů Junkers můžete ve finále zaplatit mnohem méně, než si možná myslíte. Nemusí být tak drahý, jak se na první pohled jeví. S ohledem na účinnost ve výši od 80 % výše je více než zřejmé, že doby, kdy byl plyn jednoznačně nejdražším palivem, jsou dávno pryč. Staré kotle se zkrátka s těmi současnými nedají srovnat. Další roli navíc hrají i jiné faktory, na kterých závisí celková částka za energie. Pokud teplo uniká přes stará okna či jiná místa v domě, pak je jasné, že za vytápění platíte spoustu peněz.

Není kotel jako kotel aneb jak správně vybrat?

Rozhodnete-li se pro pořízení nového plynového kotle, měli byste se zaměřit na následující kritéria: výkon a účinnost. Podstatný může být také design (tzn. rozměry, typ kotle...) a další parametry. Je třeba si uvědomit, že kotel musí být dostatečně výkonný, aby bez problémů vytopil všechny místnosti i s ohledem na tepelné ztráty. Nevíte-li, jak vypočítat optimální výkon zařízení, nechte to na odbornících. Specializovaný prodejce vám jistě doporučí vhodné řešení. Samozřejmě platí, že čím vyšší účinnost, tím méně zaplatíte za teplo. Minimum se pohybuje kolem 80 %, ovšem narazíte i na mnohem výkonnější plynové kotle. Finanční úspora jde ruku v ruce s ekologií - výkonné kotle jsou zároveň mnohem ohleduplnější k životnímu prostředí. Mezi základními kritérii jsme zmínili také design. Ačkoliv plynový kotel není interiérová dekorace, měl by sedět do prostředí, kde bude namontován. Můžete si vybrat mezi stacionárním a nástěnným kotlem.

Proč důvěřovat značce Junkers?

Pořízení plynového kotle není záležitost, kterou byste podstupovali každý rok. Ba naopak, vyberete-li si správně, nebudete se muset ničím takovým velmi dlouho zabývat. Značka Junkers patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu momentálně k mání. Tradiční výrobce je zodpovědný za to, že lidé začali plynem vytápět i v běžných domácnostech. Ve své době šlo doslova o revoluční novinku, neboť odpadla nutnost vynášení těžkého uhlí do horních pater, ale také starosti ohledně vymetání sazí a vynášení popela. Chcete se o zařízení značky Junkers dozvědět více? Bez ohledu na to, zda zvolíte konvenční kotel, nebo vysoce úsporný kondenzační kotel, můžete se kdykoliv obrátit na profesionály z firmy TEDOR, která se prodejem montáží a servisem teto značky zabývá po mnoho let. Vice najdete na www. topenivodaplyn.cz.

Publikováno: 08. 05. 2018

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak topit levně plynem | plynový kotel junkers