Toaletní stolek: Váš nový nejlepší přítel

Pravidelná péče o vizáž je pro většinu žen naprostou samozřejmostí. Zpravidla ji však řeší ve velkém spěchá, čemuž rozhodně nepomáhá, když musí čekat, až se uvolní místo v koupelně. Je to i váš případ? V tom případě byste měla zvážit pořízení elegantního toaletního stolku. Získáte vlastní prostor – království, díky kterému bude začátek i konec každodenního shonu mnohem příjemnější.

Jsou zase in? Toaletní stolky nikdy out nebyly!

O toaletní stolky je v posledních letech nebývalý zájem a zdá se, že zažívají opravdový boom. Ale nenechte se mýlit, tento praktický kus nábytku nikdy z módy nevyšel. Jen se o něm tolik nemluvilo. Ženy jsi však vždy byly dobře vědomy toho, jaké výhody jim jeho přítomnost nabízí. Toaletní stolky se vyrábí v širokém spektru designových variant. Na své si přijde opravdu každý, a to bez ohledu na to, zda je příznivce minimalismu či futuristických tvarů. Ale ruku na srdce – největší emoce stejně budí toaletní stolky jako vystřižené z dob Marie Antoinetty. Chcete-li si interiér sladit do shabby chic či podobného stylu, v podstatě ani nemáte na vybranou. Toaletní stolek v barokním pojetí rozpoutá ve vaší ložnici nevšední atmosféru. Tohle zkrátka žádný jiný nábytek nedokáže.

Původně jen v ložnicích vyšší vrstvy

Toaletní stolky mají bohatou historii. Ty první vznikly již před staletími, konkrétně v 17. století. Původně byly určeny pro šlechtičny a do měšťanských domů se dostaly až o něco později. Koncept se příliš nezměnil, původní toaletní stolky měly stejný účel jako ty současné. Usnadňovaly ženám péči o vzhled a zároveň sloužily jako úložné prostory pro příslušenství a pomůcky všeho druhu (kartáče, voňavky, paruky...). Menší útlum zájmu o toaletní stolky nastal v souvislosti se stěhováním do malých panelákových bytů. Do moderní ložnice však rozhodně patří, o čemž nepochybuje snad žádná žena.

Publikováno: 21. 02. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: barokní toaletní stolky | toaletní stolky