Vyfrézovaný komín je mnohem efektivnější!

Hledáte odborníka, který se postará o rekonstrukci vašeho komína? V tom případě se nebojte obrátit na firmu komínSOS, která se v oboru pohybuje téměř dvacet let a někteří zaměstnanci, kteří pro ni pracují, dokonce více než třicet let. Společnost disponuje moderním vybavením, díky kterému může provádět komplexní obnovu komínů v rámci celé České republiky a to vše od rekonstrukce kouřovodů až po nadstřešní části komínů. Provádí vložkování a frézování, které podléhá přísným normám a předpisům.

Co je to frézování a proč se vyplatí?

Zmínili jsme, že firma komínSOS v rámci rekonstrukce komínů nabízí metodu fézování. Jde o zvětšení vnitřního prostoru komínu, které vede k lepšímu tahu a často je nezbytné v souvislosti s připojením spotřebiče o vyšším výkonu nebo vyvložkováním. Nepořádku v bytě se ovšem nemusíte bát – před započetím prací se všechny komínoví otvory překryjí tak, aby se prach nedostal z komína. Po vyfrézování je odebrán komínovými dvířky, případně odsát průmyslovým vysavačem. Komínová fréza je konstruována tak, aby z vnitřní stěny komína odebírala pouze určitou část materiálu a nedochází k jejímu porušení. Je možné vyfrézovat až třetinu síly komína, tzn. při rozměru stěny 15 cm bude nový rozměr cca 25 cm. V případě staršího komínu je ovšem většinou nutné komín vyvložkovat, čímž se zabezpečí dokonalá těsnost a nebude docházet k pronikání spalin do domu. Jediný problém může nastat u uskočeného komínu, kterým fréza neprojde. Tehdy bohužel není možné komín vyfrézovat.

Co lze a co naopak nelze vyfrézovat? A jak dlouho to bude trvat?

Aby se předešlo případným potížím, musí se před frézováním provést důkladná technická prohlídka a revize komínu. Je-li odskočený, pravděpodobně půjde i přesto vyvložkovat, ale bude nezbytné vybourat otvor ze strany komína. Samotné frézování komínů je poměrně rychlé a za 1 hodinu lze vyfrézovat až 2 metry komína. Mezi materiály, které je možno bez problémů frézovat, patří cihly a beton. Frézování je možné i u některých šamotových a osinkocementových trubek, ale kameny, plech a keramiku nikoliv. Další důležité informace najdete na webu kominsos.cz.