Interiér

Jak na osvětlení obývacího pokoje?

Obývací pokoje je místem, kde se setkává celá rodina. Multifunkční místnosti však neslouží jen k relaxaci – leckdo v nich i pracuje. Proto byste měli při výběru osvětlení přihlédnout k činnostem, které v obýváku pravidelně děláte. Není od věci, když stiskem jediného tlačítka vykouzlíte romantickou atmosféru a jiným zase zajistíte dostatek světla na čtení. V neposlední řadě nezapomeňte, že světla a osvětlení slouží ke zvýraznění určitých částí interiéru.

Osvětlení to nemá v obývacím pokoji snadné. Vyžadujeme toho od něj snad až příliš mnoho. K celkovému osvětlení slouží centrální stropní svítidla. Ideální podmínky pro určité aktivity pak vytváří vhodně rozmístěné stojací lampy, bodová světla a nástěnné osvětlení. Některé světelné zdroje slouží „jen“ ke zvýraznění atypických zákoutí. Obecně je podceňován význam osvětlení v okolí televizoru a monitoru počítače – přítomnost světla však snižuje nepříjemný kontrast a zmírňuje zrakovou únavu.

Jisté je, že s lustr je pouhým základem a pravděpodobně vám nebude stačit. K základnímu stropnímu svítidlu patří doplňkové osvětlení, které navodí tu správnou náladu. A když na to přijde, můžete použít také moderní LED pásky nebo klasické svíčky. Důležité je, abyste se cítili příjemně a osvětlení odpovídalo momentálním požadavkům.

Svítidla musí být funkční a současně působit jako designový doplněk. Nikdo vás nenutí, abyste si pořídili vše z jedné kolekce, nicméně se svítidla snažte sladit tak, aby působila harmonicky a zapadla do stylu interiéru.

Většina lidí se při výběru svítidla orientuje především podle vzhledu a energetické náročnosti, ale ještě důležitější je funkce a schopnost zajistit dostatek světla v daném prostoru. Co to znamená pro vás? Nejdříve zvažte, jaké světlo a kolik ho potřebujete. Jakmile si ujasníte tyto požadavky, můžete se pustit do výběru konkrétního designu.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.