Interiér

Jak na osvětlení obývacího pokoje?

Obývací pokoje je místem, kde se setkává celá rodina. Multifunkční místnosti však neslouží jen k relaxaci – leckdo v nich i pracuje. Proto byste měli při výběru osvětlení přihlédnout k činnostem, které v obýváku pravidelně děláte. Není od věci, když stiskem jediného tlačítka vykouzlíte romantickou atmosféru a jiným zase zajistíte dostatek světla na čtení. V neposlední řadě nezapomeňte, že světla a osvětlení slouží ke zvýraznění určitých částí interiéru.

Osvětlení to nemá v obývacím pokoji snadné. Vyžadujeme toho od něj snad až příliš mnoho. K celkovému osvětlení slouží centrální stropní svítidla. Ideální podmínky pro určité aktivity pak vytváří vhodně rozmístěné stojací lampy, bodová světla a nástěnné osvětlení. Některé světelné zdroje slouží „jen“ ke zvýraznění atypických zákoutí. Obecně je podceňován význam osvětlení v okolí televizoru a monitoru počítače – přítomnost světla však snižuje nepříjemný kontrast a zmírňuje zrakovou únavu.

Jisté je, že s lustr je pouhým základem a pravděpodobně vám nebude stačit. K základnímu stropnímu svítidlu patří doplňkové osvětlení, které navodí tu správnou náladu. A když na to přijde, můžete použít také moderní LED pásky nebo klasické svíčky. Důležité je, abyste se cítili příjemně a osvětlení odpovídalo momentálním požadavkům.

Svítidla musí být funkční a současně působit jako designový doplněk. Nikdo vás nenutí, abyste si pořídili vše z jedné kolekce, nicméně se svítidla snažte sladit tak, aby působila harmonicky a zapadla do stylu interiéru.

Většina lidí se při výběru svítidla orientuje především podle vzhledu a energetické náročnosti, ale ještě důležitější je funkce a schopnost zajistit dostatek světla v daném prostoru. Co to znamená pro vás? Nejdříve zvažte, jaké světlo a kolik ho potřebujete. Jakmile si ujasníte tyto požadavky, můžete se pustit do výběru konkrétního designu.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.