Interiér

Výběr správného nábytku je pro spokojený život naprosto zásadní

Správný nábytek může být klíčovým faktorem pro vytvoření pohodlného a příjemného prostředí, ve kterém žijete a pracujete. Proto je důležité věnovat při výběru dostatek pozornosti a zvážit řadu faktorů – jedině tak bude váš domov nejen komfortní, ale také funkční a esteticky příjemný. V tomto článku se podíváme na některé z nejdůležitějších kritérií, které je třeba při výběru nábytku zvážit.

Funkčnost a pohodlí

Funkčnost a pohodlí jsou základním faktorem pro spokojený život. Vzhledem k tomu, že trávíte většinu času v obývacím pokoji, ložnici nebo kuchyni, je důležité, aby nábytek v těchto místnostech byl co nejkomfortnější a zároveň praktický. Zvažte také, zda nábytek poskytuje dostatek úložného prostoru pro vaše věci.

Kvalita materiálu

Dalšími faktory, který je třeba při výběru nábytku zohlednit, jsou trvanlivost a odolnost materiálů. Investice do kvalitního nábytku může být na začátku dražší, ale dlouhodobě se vyplatí. Kvalitní materiály v podobě dřeva či kůže poskytují lepší odolnost vůči opotřebení a mají delší životnost.

Vysoce kvalitní produkty v prvotřídním designu najdete například pod značkou INELIS. Tento čalouněný nábytek z produkce německých výrobců SOFANOVA a COLONEL se honosí praktickými detaily, vysoce kvalitními materiály a reprezentativním vzhledem.

Navštivte pražský showroom – prodej nábytku Čestlice a poohlédněte se po sedací soupravě, stolech, stolcích a oblíbených solitérech.

Velikost a proporce

Správné rozměry nábytku jsou klíčové pro správné uspořádání interiéru. Příliš velký nábytek může místnost přeplnit a způsobit, že se bude cítit klaustrofobicky. Na druhé straně, příliš malý nábytek může působit nevyváženě a nedostačujícím dojmem. Zvažte proto podlahové rozměry místností a zvolte nábytek, který do nich zapadne, aniž byste pocítili nedostatek místa.

Styl a design

Pokud se vám líbí moderní styl, zvolte nábytek s minimalistickými liniemi a hladkými povrchy. Pokud máte raději tradiční vzhled, zvolte nábytek s klasickými vzory a zdobením. Nabídka je neuvěřitelně široká a určitě v ní najdete to, co odpovídá vašemu vkusu.

Barvy a materiály

Barvy a materiály nábytku mohou výrazně ovlivnit náladu a atmosféru v místnosti. Jestli hledáte nábytek do ložnice, zvažte pastelové barvy, které mohou působit uklidňujícím dojmem. Pokud se jedná o obývací pokoj, zvolte barvy, jež budou ladit s barvami stěn a doplňků. A v případě menších dětí nebo domácích mazlíčků zvažte nábytek ze snadno čistitelných materiálů odolných vůči oděru.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.