Rosení plastových oken může způsobit zdravotní problémy

Zadýcháváte se, dlouhodobě kašlete nebo se snad potýkáte s ekzémy? Neznáte příčinu svých zdravotních problémů? Rosí se vám okna? Může to mít spojitost. Kondenzace vlhkosti a mokro podněcuje vznik plísní, které mají nepříznivé účinky jak na sliznice, tak na dýchací soustavu. Nenápadný „zabiják“ se objeví, než byste řekli „švec“.

Zastavte rosení plastových oken

Když už jsme zvládli diagnostikovat, co naše zdravotní problémy může způsobovat, je na čase zabránit vzniku příčiny. Jak zabránit rosení plastových oken? Otázka, hodná odborníků. Rosení je totiž vleklým problémem, který má pouze jedno efektivní řešení. Tím je výměna skel.

Proč izolační dvojskla?

Nemusíte měnit rovnou celá okna, ani vás nečekají žádné výrazné bourací práce. Stačí se zaměřit na skelní výplně. Izolační dvojskla jsou vyrobena ze dvou kvalitních tabulí skla, mezi něž je vložen distanční rámeček, do kterého je uložen vysoušecí prostředek (silikagel). Jeho hlavním úkolem je absorbovat případné vodní páry z meziskelního prostoru, čímž brání vzniku rosení. Po obvodu izolačního dvojskla a rámečku je umístěn tmel butyl, který utěsňuje meziskelní prostor, čímž znemožní případné pronikání vlhkosti do vašeho domova. Toto řešení se hodí pro okna plastová, dřevěná, hliníková i eurookna. O vhodnosti použití se neváhejte poradit s odborným technikem, který k vám na vyzvání přijede v rámci ČR zdarma.

Jak na zateplení oken?

Mezi další výhody výměny skel patří odhlučnění a úspora za energie. Teplo, to se vždy cení. Není žádným tajemstvím, že po střeše jsou okna druhým nejrizikovějším místem, kde teplo z domu uniká. Zateplení oken je tedy ekonomické i pragmatické. Zavolejte na bezplatnou linku +420 800 114 947 a využijte nezávazné, informativní a bezplatné návštěvy technika, který vám z titulu bohatých zkušeností rád poradí, jaké řešení je pro vás to nejlepší. Navíc vám proměří současný stav termokamerou. To už stojí za vyzkoušení, co myslíte?

Publikováno: 23. 01. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam