Reality

Dražba realit – způsob jak získat nemovitost transparentně a výhodně

Jak získat nemovitost? Nabízí se spousta způsobů. Můžete se po ní poohlédnout svépomocí, nebo využít služeb realitního makléře. Další alternativou, kterou v posledních letech využívá stále více lidí, je dražba realit. Možná ve vás vyvolává obavy, nicméně v praxi může být koupě nemovitosti prostřednictvím dražby velmi výhodná. Dokonce natolik, že ji získáte za polovinu obvyklé tržní ceny. Zajímají vás podrobnosti?

Budete přesně vědět, co kupujete

Dražby realit nejsou ničím neobvyklým a není důvod se jim bránit. Ať už je vašim cílem dům, byt, pozemek nebo komerční objekt, můžete nemovitost získat za velmi výhodných podmínek. O každé dražené nemovitosti se dozvíte úplné informace ve znaleckém posudku a listu vlastnictví. Jde o velmi transparentní způsob prodeje, který přímo nabádá k investici. V podstatě lze říct, že dražbou předejdete „koupi zajíce v pytli“.

Kolik můžete ušetřit?

V úvodu jsme zmínili, že v dražbě lze zakoupit nemovitosti i za polovinu tržní ceny. To je pravda, nicméně v praxi se může cena vyšplhat mnohem výše. V prvním kole dražby se začíná přibližně na třetině tržní hodnoty a nejeví-li účastníci o nemovitost zájem, v dalším kole dražby klesne zahajovací cena na polovinu. Za nejvyšší cenu se prodávají lukrativní nemovitosti, levněji méně atraktivní položky. S trochou štěstí však přesto ušetříte spoustu peněz.

Dražby realit se můžete zúčastnit osobně i přes internet

Pokud jste se nikdy dražby nezúčastnili, bude vás zajímat, kde se konají. Z tohoto hlediska lze dražby rozdělit na ty s přímou účastí (konají se v aukčních síních) a elektronické (probíhají bez fyzické účasti). Nemovitosti mohou být dány do dražby na návrh věřitele (nedobrovolná dražba), např. z důvodu nesplácení úvěru, ale také dobrovolně.

Chcete se dozvědět další informace o průběhu dražby realit? V tom případě zamiřte na www.drazby-realit.eu. Portál provozuje Exekutorský úřad Ostrava a najdete na něm vše potřebné.

Štítky

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.