Kuchyně

Vaření s papiňákem je radost

Také tak neradi vaříte? To je škoda, protože vaření může být velmi veselou záležitostí. S dobrou kuchařkou dnes uvaří kde kdo, kde co. Dalším důležitým faktorem, který má vliv na kvalitu vaření, je prostředí, ve kterém vaříme. Kuchyň by měla být prostorná, čistá a mělo by v ní být všechno, co budete k vaření potřebovat. To platí jak o ingrediencích, tak o náčiní na vaření. Není totiž nic horšího, než uprostřed procesu vaření zjistit, že vám chybí důležitá přísada, případně, že nemáte do čeho polotovar umístit. Dalším předpokladem veselého vaření je rychlost. Když se příprava obyčejného jídla protáhne na několik hodin, unudíte se v kuchyni k smrti.

Velmi praktickým pomocníkem je papinův hrnec, neboli tlakový hrnec. Můžete mu říkat i tlakáč, v podstatě je to úplně jedno. Tento hrnec dokáže zkrátit přípravu jídla o několik desítek minut. Tlakové hrnce jsou vhodné pro přípravu masa, které neztratí šťávu a chutná mnohem lépe, než běžně připravené maso. Tlakový hrnec oceníte zejména při přípravě hovězího, které je pověstné svou tuhostí. V tlakovém hrnci ho připravíte natotata.

Pokud doma papiňák nemáte, měli byste si rychle nějaký pořídit. Na výběru tlakového hrnce si dejte záležet. Rozhodně si nekupujte příliš malý hrnec, do kterého se téměř nic nevleze. Pamatujte, že tlakové hrnce nemohou být naplněny až po okraj. Velmi kvalitní tlakové hrnce koupíte na kulina.cz. Jedná se o certifikované a bezpečné typy, u kterých nehrozí, že v půlce přípravy jídla vyletí do povětří. Vaření s pořádným tlakáčem si jistě užijete i vy.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte krásné moderní tapety na zeď za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.