Venkovský styl bydlení

Trendy v bydlení se neustále mění a zatímco v minulé dekádě hrály prim čisté linie a moderní, leč chladné a neosobní materiály jako je kov, dnes se vrací do módy venkovský styl bydlení. Pokud si myslíte, že pro něj ve vaší domácnosti plné moderní elektroniky a spotřebičů není místo, vyvedeme vás z omylu. I venkovský styl bydlení totiž může skvěle korespondovat s širokoúhlou televizí, notebookem a dalšími vymoženostmi, bez kterých si nedokážeme představit život. Venkov je zkrátka v kurzu a jeho největší devizou je chytré využití přírodních materiálu.

Provensálský styl aneb kousek francouzského venkova i u vás doma

Většina z nás si pod pojmem venkovský styl představí nábytek, který byl moderní v době, když byly v našem věku naše prarodiče. Nemusíme se však orientovat pouze na český venkov, ale naopak se porozhlédnout v zahraniční a vyzkoušet francouzský rustikální provensálský nábytek, případně se porozhlédnout po klasickém staroanglickém nábytku. Pro oba je typické využití masivního dřeva, které výrobci dokáží těmto známým stylům dokonale přizpůsobit. Mezi další znaky francouzského venkova patří podlahy z tvrdého dřeva či terakotových dlaždic, příslušenství z tepaného železa, a jemné barevné tkaniny s motivy květin. Provensálský styl styl působí poněkud nostalgicky a postará se o idylickou atmosféru dávných časů.

venkovský styl 1

Rustikální nádech dřeva

Všechny venkovské styly bydlení mají společný kvalitní masivní nábytek, který je základem každého venkovsky zařízeného interiéru. Rustikální nábytek vás sice může odradit vyšší pořizovací cenou, ale nenecháte-li se jí zmást, budete se z něj radovat i za několik desítek let. A pravděpodobně dobře poslouží také vašim dětem.

venkovský styl 2

Venkovský styl má oproti běžným trendům obrovskou výhodu. Je jednoduché ho zkombinovat s moderními spotřebiči a díky nadčasovosti dřeva bude moderní i za velmi dlouhou dobu. Výsledkem vyváženého poměru moderního zařízení a přírodních materiálů je útulná moderna, kterou si zamilují všechny generace.

venkovský styl 3