Výhody betonové jímky jsou zjevné. Proč byste si měli pořídit vy?

Řešíte, kam s odpadní vodou a vaše volba padla na jímku? Jenomže netušíte, po jakém materiálu sáhnout… Měl by to snad být beton? Proč ne! K obecným výhodám betonových konstrukcí patří cenová dostupnost a vysoká kvalita provedení. Měli byste snad o nich vědět ještě něco dalšího?

Co můžete čekat od betonové jímky?

Betonové jímky plní snad všechna kritéria pro efektivní odvod odpadní vody. K výhodám patří jednoduchá a časově nenáročná montáž, vysoká odolnost vůči zemnímu tlaku (konstrukce je poměrně těžká a nemůže vyplavat v důsledku zvýšení zemní vody) a v neposlední řadě variabilní objem. Když k tomu přičtete příznivou cenu, nenajdete příliš mnoho důvodů, proč se poohlédnout po jiném řešení. Co se týče zmíněné variability, betonové jímky jsou k dostání v různých variantách lišících se objemem. Na své si přijdou zájemci o menší i větší konstrukce. Velmi zajímavá je možnost vzájemného propojení několika jímek. Jak vypadá realizace v praxi? Podívejte se na fotogalerii dokumentující dovoz betonové jímky do Olomouce.

Betonovou jímku můžete využít i jinak

Nespornou výhodou betonové jímky je možnost jejího využití jako nádrže pro dešťovou vodu, což přivítá s otevřenou náručí každý zahrádkář. Snad ještě zajímavější je však využití jako alternativa sklepního prostoru. Jestliže právě stavíte a nechcete se z určitých důvodů pouštět do náročného budování klasického sklepa, můžete pod objekt umístit betonovou jímku či více konstrukcí.

Kde se po kvalitní betonové jímce se poohlédnout?

Chcete-li být se svou novou betonovou jímkou spokojeni, obraťte se na prověřeného výrobce, který vám garantuje vysokou kvalitu provedení a zajistí veškeré potřebné služby včetně montáže a uvedení do provozu. Dobrou volbou je například český specialista DAZIbetón, který působí celorepublikově - doveze betonové jímky i do Hradce Králové či kdekoliv jinde. Certifikované konstrukce z 8- 10 mm betonářské oceli jsou velmi pevné a příjemně vás překvapí dlouhou životností.