Venkovní kamna Morso - designový skvost souží nejen k přípravě pizzy

Léto je pro nás symbolem pro pobyt na zahrádce, dovádění u bazénu a samozřejmě i odpolední grilování s přáteli. Kultura opékání masa a dalších pokrmů se u nás těší značné oblibě a jen málokdo si nechá ujít příležitost k tomu, aby si na čerstvém vzduchu připravil šťavnatý steak, kuřecí křidýlka nebo lilek. Ale ani tím možnosti venkovní přípravy jídla nekončí – na zahrádce si stejně dobře můžeme připravit i pizzu. Ano, čtete dobře, populární italský kruhový plát ze světlého chleba nemusíme připravovat jen doma v troubě. Prozradíme vám, jak na to.

Morso dělá kamna tak trochu jinak

Tajemství venkovní přípravy pizzy spočívá ve venkovní peci Morso, která svým zaobleným tvarem vychází z italské tradice a je dostatečně prostorná pro ideální rozložení dřeva. Již na první pohled je jasné, že nejde o obyčejná venkovní krbová kamna, ale precizně vyvedený kousek, který se stane ozdobou každého altánu. Pec je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů a je proto prakticky nezničitelná. Nenechte se proto odradit vyšší pořizovací cenou (lehce přes 32 000,- včetně DPH) – jde o pomocníka, který vám bude stejně dobře sloužit i za dvacet let a pravděpodobně v ní budou péct pizzu i vaše vnoučata.

Křupavá pizza do dvou minut

Příprava pizzy je jednoduchá a zábavná a výsledek stojí za to. Pizza upečená na dřevě (zejména, použijete-li dubové nebo jabloňové dřevo) má nezaměnitelnou chuť, se kterou se těsto připravené v elektrické nebo plynové troubě nemůže srovnávat. Rychlost pečení je přitom ohromující, pizza je hotová do dvou minut.

Venkovní kamna Morso váží 96 kg, ale díky své robustní konstrukci z pevné litiny mohou být venku celoročně. A abychom nezapomněli, možnosti využití jsou mnohem širší. Stačí použít litinový rošt Tuscan grill a připravíte v nich také zmíněné steaky, zeleninu, ryby, mořské plody a další pochoutky určené ke grilování. A jak je to s údržbou? Vaší jedinou povinností bude občasné vymetení vnitřku pece.

Publikováno: 04. 07. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: grlování | kamna morso | morso | příprava pizzy | venkovní krb