Přemýšleli jste už o levnějším vytápění?

Zima je už nějaký ten pátek ta tam a nám nezbývá, než čekat na vyúčtování za energie. Pokud své bydlení vytápíte plynem či elektřinou, zřejmě budete muset doplácet zajímavou částku. Rostoucí ceny energií nenechají nikoho na pochybách, že se máme do budoucna na co těšit. Neměli bychom však zapomenout, že vše zlé je k něčemu dobré a možná bude právě ono nepříjemné vyúčtování za loňskou topnou sezónu tím správným impulzem k úvaze nad alternativním způsobem vytápění. A když alternativní, tak takový, který by vyšel opravdu vyšel levněji. Slovo „opravdu“, je na místě, neboť každý dodavatel vytápěcích technologií tvrdí, že právě ta jeho je nejlepší.

Když změna dodavatele nestačí

Internet nás již několik let masíruje radami, jejichž podstatou je změna dodavatele plynu či elektřiny. Jistě, změnou dodavatele můžete skutečně ušetřit i několik tisíc ročně, avšak v porovnání s tím, kolik se dá ušetřit alternativním vytápěním je oněch několik tisíc jen pověstnou kapkou v moři. Abychom nechodili kolem horké kaše, rovnou zmíníme, že nejvýhodnějším způsobem vytápění jsou v současné době tepelná čerpadla. Mnoho lidí však od přechodu k tepelným čerpadlům odradí počáteční investice. To, že se během několika málo let investice vrátí, již neberou v úvahu.

Přemýšlíte nad čerpadlem, ale nevíte si rady?

Dostali jste několik nabídek od dodavatelů čerpadel a nemůžete se rozhodnout, které je pro vás to pravé? Instalaci tepelného čerpadla nesmíte uspěchat. Jak již bylo zmíněno, skutečně se jedná o větší investici, a aby se v budoucnu vrátila, musíte vybírat ostražitě. Tepelná čerpadla se dělí na ty, které je svému chodu využívají energii ze vzduchu, země a vody. Předtím, než se pro některý z typů tepelných čerpadel rozhodnete, si o nich nastudujte potřebné informace. Pár hodin vstřebávání informací za to opravdu stojí. Vše o správném výběru tepelných čerpadel najdete na abeceda-cerpadel.cz.

Publikováno: 28. 04. 2012

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: levné vytápění | levnější vytápění | tepelná čerpadla | vytápění nemovitosti