Uvažujete o nábytku z masivu? Přečtěte si důvody, proč neprohloupíte!

Výběr nábytku, respektive materiálu, ze kterého je vyroben, není jednoduchý - každý materiál má svá pro a proti. Jedna varianta se však přeci jen pyšní výhodami, o kterých si jiné alternativy mohou nechat zdát. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že si své bydlení vybavíte nábytkem z masivu, přesvědčíme vás, že nešlápnete vedle.

Zdravotní nezávadnost

Postele z masivu jsou ideální pro děti a alergiky, kteří jsou citliví na nábytek ošetřený nejrůznějšími chemikáliemi. Neobsahují žádné rakovinotvorné látky jako je formaldehyd a splňují ta nejpřísnější hygienická kritéria.

Dlouhá životnost

Víte, který nábytek vydrží vůbec nejdéle? Samozřejmě ten z masivu. Oproti laminu nebo dřevotřísce je ovšem nejen odolnější, ale i stabilnější a netrpí typickými neduhy v podobě vrzání či viklání. Odborníci tvrdí, že kvalitní nábytek z masivu má dokonce až desetkrát delší životnost než nýbytek z lamina nebo dřevotřísky.

Snadná renovace

Skříně z masivu se sice neobejdou bez určité údržby, ale nejde o nic, co byste nezvládli. Nábytek lze opravit lokálně a postačí ho lehce přebrousit a navoskovat. Samozřejmě nezávadným přírodním voskem.

Úspora

Možná se vám zdá, že je nábytek z masivu dražší než jiné materiály, ale jde pouze o vstupní investici, která se vám v průběhu času vrátí i s úroky. S ohledem na dlouhou životnost již nikdy nebudete muset řešit nákup nového nábytku a výrazně ušetříte. A to nejen peníze, ale i spoustu času, který byste strávili montáží.

Nadčasový vzhled

Při výběru nábytku bychom se měli držet jedné zásady – vybírat nadčasový design. A právě to nábytek z masivu splňuje do puntíku. Ani za několik desítek let nevyjde z módy a rozhodně vám doma neudělá ostudu.

Nezaměnitelná vůně

Lamino, dřevotříska ani kov nevoní. Dřevo ano. Typická vůně vydrží v interiéru velmi dlouho a přivodí tu správnou domáckou atmosféru. Nebo snad něco příjemnějšího než vůni lesa? Pokud jsme vás v nákupu utvrdili, měli bychom vás nasměrovat i na někoho, kdo nabízí precizně zpracovaný nábytek z kvalitního dřeva. Ať už je ve vašem hledáčku postel, skříň nebo třeba knihovny z masivu, rozhodně nepřehlédněte nabídku skandinávského nábytku v e-shopu idea-nabytek.cz, který provozuje společnost IDEA Nábytek.

Publikováno: 05. 06. 2013

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: knihovny z masivu | postele z masivu | skříně z masivu