Energie

I letos pokračuje program Nová zelená úsporám

Chcete si zažádat o dotaci na výměnu oken, o dotaci na zateplení nebo o dotaci na novostavbu, ale nevíte, jestli je stále tato možnost? Vloni jste nevyužili šanci požádat o dotaci z programu Nová zelená úsporám a nyní se modlíte, abyste o dotaci požádat mohli? Máme pro vás dobrou zprávu! Dotační program Nová zelená úsporám stále funguje a spuštěna byla jeho další vlna, ve které je možné požádat jak o dotaci na výměnu oken, tak o dotace na zateplení či o dotace na novostavbu.

Dotační program zaznamenal změny

Od chvíle, kdy se Ministerstvo životního prostředí České republiky vytasilo s tímto dotačním programem, je dotační program velice oblíbený. Nemůžeme se tomu ani divit, vždyť v rámci programu je možné požádat o dotaci na takřka všechna úsporná opatření. Nejen, že snížíme energetickou náročnost rodinného domu, ale zároveň také na úsporné opatření dostaneme dotaci.

Je však pravdou, že se dotační program od doby svého založení trochu změnil. Program rozšířil své portfolio a nyní je možné získat dotaci například i na venkovní stínící techniku, také na nízkoenergetický dům nebo třeba na výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení. Vždy je však třeba, aby dům viděl odborně technický dozor, který posoudí, jestli došlo nebo nedošlo ke snížení energetické náročnosti rodinného domu, případně v jaké míře se energetická náročnost domu snížila.

Dotace až ve výši 50% způsobilých nákladů

Ptáte se, jak vysoké dotace je možné získat? Dotace mohou činit až 50% způsobilých nákladů čili nejedná se o zanedbatelné dotace, nýbrž o finanční příspěvky, které jsou velice znatelné. Například na novostavbu se dotace může dotknout až takřka půl milionu korun, na fotovoltaiku lze zase získat dotaci sahající až do 150 tisíc korun.

Dotace jsou jednorázovými příspěvky, tudíž o ně lze požádat jen jednou. V jedné žádosti však může být zahrnuta jak dotace na novostavbu, tak dotace na zateplení a další.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.