Útulné bydlení je základ spokojeného života

Renovujeme bydleníBlíží se konec roku 2012 a spousta z nás dává dohromady předsevzetí, kterých se budeme snažit příští rok držet. Pokud jste se rozhodli, že se i vy pokusíte lépe žít, měli byste to vzít z gruntu a začít od místa, které je vám nejbližší – vašeho domova. Útulná domácnost, do které se každý den rádi vracíte a jen neradi ji opouštíte, vás příjemně naladí a pomůže překonat stres a další nástrahy, které si na vás připraví každodenní rutina. Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří se doma cítí dobře, jsou šťastnější než ti, kteří se svým bydlením spokojeni nejsou.

Dejte stěnám nový dech

Rozhlédněte se proto po bytě a sepište si seznam věcí, které byste rádi změnili. Jak je to dlouho, co jste naposledy malovali? Čerstvá výmalba změní interiér k nepoznání a proto se chopte štětce nebo povolejte do práce profesionálního malíře. Pamatujte na psychologii barev a zvolte moderní kompozici, která místnosti opticky zvětší. Ideální je kombinovat více barev a myslet na ně i při výběru doplňků. V opačném případě by mohlo vyše bidýlko připomínat cirkus a to určitě nechcete.

Vyzrajte na nedostatek prostoru

Pokud váš byt není příliš velký, nezbude vám, než využít možností, které nabízí vestavěný nábytek. Praktické a moderně vyhlížející obývací stěny se dají pořídit velmi levně a často se jedná o velmi kvalitní kousky, jejichž životnost předčí vaše očekávání.

Pozornosti by neměla uniknout ani dominanta vašeho obýváku – sedačka. Ta by měla být nejen korelovat se zbytkem interiéru ale zároveň poskytnout dostatek pohodlí. Hledáte-li sedací soupravu, která bude in i za deset, dvacet let, vsaďte na kůži. O tom, jak kožené sedačky udržovat tak, aby stále zářily novotou, jsme již psali před časem.

Důležitý je i zdravý spánek

V ložnici trávíme spoustu času a proto si zaslouží zvláštní pozornost. Trpíte-li častými bolestmi zad, nevyhnete se nákupu nové postele. I její výběr jde ruku v ruce s celkovým pojetím prostoru a nechcete-li udělat chybu, obraťte se na bytového designera. V podstatě se však můžete rozhodnout mezi příjemným masivem a chladným kovem. Doporučujeme dřevo, které je nadčasové a působí mnohem přirozeněji.

Publikováno: 20. 12. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam