Energie

Ušetřete za energie! Jak na to?

Pokud sledujete zprávy a nepatříte k hrstce vyvolených, kterým je zdražování energií úplně ukradené, jistě oceníte tipy, jak ušetřit za elektřinu a plyn. Drtivá většina domácností se v posledních několika letech musela výrazně uskromnit a šetřit, kde se dá. Pokud se vám zdají vaše účty za plyn a elektřinu příliš vysoké, čtěte následující řádky.

Jak ušetřit za elektřinu?

Ušetřit za elektřinu můžete několika způsoby. Pokud máte v domácnosti mnoho spotřebičů, které jsou zapnuty na takzvaný stand-by režim, vypínejte úplně. Když si spočítáte, kolik energie spotřebují za rok, budete se divit. Samozřejmostí by měly být úsporné žárovky. Ty nejsou ničím nákladným a již za pár měsíců se vám začnou „vyplácet“. Rovněž nenechávejte zbytečně zapnutou televizi či stolní PC. Za rok tak ušetříte několik set korun.

Jak ušetřit za plyn?

S plynem je to poněkud horší. Pokud chcete ušetřit, máte dvě možnosti. Méně topit a vařit či změnit dodavatele. V současnosti je na trhu celá řada kvalitních dodavatelů, kteří se mohou pochlubit velmi lákavou cenou plynu. Přejít je jednoduché, stačí vypovědět starou smlouvu a sepsat ji s novým poskytovatelem.

To samé lze udělat i v případě dodavatele elektřiny. Buďte však opatrní a pokud to nebude bezpodmínečně nutné, nezavazujte se k novému dodavateli na dobu určitou. Na internetu najdete celou řadu kalkulaček, které vám pomohou zjistit, který dodavatel je ten nejvýhodnější.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.