Ušetřete za energie! Jak na to?

Pokud sledujete zprávy a nepatříte k hrstce vyvolených, kterým je zdražování energií úplně ukradené, jistě oceníte tipy, jak ušetřit za elektřinu a plyn. Drtivá většina domácností se v posledních několika letech musela výrazně uskromnit a šetřit, kde se dá. Pokud se vám zdají vaše účty za plyn a elektřinu příliš vysoké, čtěte následující řádky.

Jak ušetřit za elektřinu?

Ušetřit za elektřinu můžete několika způsoby. Pokud máte v domácnosti mnoho spotřebičů, které jsou zapnuty na takzvaný stand-by režim, vypínejte úplně. Když si spočítáte, kolik energie spotřebují za rok, budete se divit. Samozřejmostí by měly být úsporné žárovky. Ty nejsou ničím nákladným a již za pár měsíců se vám začnou „vyplácet“. Rovněž nenechávejte zbytečně zapnutou televizi či stolní PC. Za rok tak ušetříte několik set korun.

Jak ušetřit za plyn?

S plynem je to poněkud horší. Pokud chcete ušetřit, máte dvě možnosti. Méně topit a vařit či změnit dodavatele. V současnosti je na trhu celá řada kvalitních dodavatelů, kteří se mohou pochlubit velmi lákavou cenou plynu. Přejít je jednoduché, stačí vypovědět starou smlouvu a sepsat ji s novým poskytovatelem. To samé lze udělat i v případě dodavatele elektřiny. Buďte však opatrní a pokud to nebude bezpodmínečně nutné, nezavazujte se k novému dodavateli na dobu určitou. Na internetu najdete celou řadu kalkulaček, které vám pomohou zjistit, který dodavatel je ten nejvýhodnější.

Publikováno: 19. 09. 2011

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: elektřina | levná elektřina | levný plyn | plyn