Fasádní barvy podle Feng Šuej

Znáte lepší období pro rekonstrukci než léto? Pokud se chystáte na novou fasádu a usilovně přemýšlíte nad výběrem barvy, máme pro vás překvapující zprávu. Barva totiž nemá vliv pouze na to, jak bude dům vypadat, ale také na to, jak se nám v něm bude bydlet. Nevidíte souvislost? Přesvědčíme vás, že tomu tak skutečně je.

Barvy jsou všude kolem nás a nikdo nepochybuje, že mají významný vliv na psychiku. A právě proto bychom měli výběru fasádní barvy věnovat pozornost. Když si na volbu odstínu dáváme pozor v interiéru, měli bychom stejný postup aplikovat také v exteriéru. Tématiku sladění barev řeší do hloubky učení Feng Šuej, které kombinuje poznatky moderní vědy a tradiční východní filosofie. A ne náhodou se jím řídí stále více architektů a designérů. Chcete-li aby vaše bydlení působilo harmonicky také zvenčí, řiďte se jím.

Podle Feng Šuej každá barva představuje určitou sílu, která nás do jisté míry ovlivňuje. A to nejen momentální náladu, ale také dlouhodobý stav organismu. Obydlí by mělo odrážet náš život a chceme-li poznatky, které z učení vychází, uplatnit, měli bychom se obrátit na někoho, kdo má s výběrem barev zkušenosti. Odborníci totiž vědí nejlépe, které nátěry zvolit s ohledem na specifické rysy bydlení. Feng Šuej praví, že barvy usměrňují nebo umocňují energie a podle toho bychom s nimi měli pracovat. Na každé místo proto musíme pohlížet z úplně jinak – domům v městské zástavbě přísluší úplně jiné odstíny než venkovským stavbám. A samozřejmě záleží i na dalších aspektech – orientaci objektu, typu střechy nebo jeho tvaru.

Pokud se učením řídit nehodláte, volte odstín podle svého vkusu tak, aby na vás působil harmonicky. A v žádném případě se na barvě nesnažte za každou cenu ušetřit – nejde jen o odstín, ale také další vlastnosti jako je nasákavost, difúzní odpor, životnost a podobně. Chcete-li, aby vám fasáda vydržela více než několik málo sezon, vsaďte na produkty známého výrobce MUREXIN, který patří k absolutní špičce. Fasádní barvy, nátěry, laky, lepidla a jiná stavební chemie s logem MUREXIN patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému domu dopřát. Nabídku najdete na www.murexin.cz.

Publikováno: 24. 07. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: barvy | fasádní barvy | laky | MUREXIN