Teplo z dřevěných pelet je ekologické a za příjemnou cenu!

Toužíte po cenově dostupném a ekologickém teple? V tom případě nahraďte fosilní paliva dřevěnými peletami! Vytápění peletami je značně rozšířeno ve skandinávských zemích a v Itálii. V praxi se pelety využívají pro vytápění domácností i pro průmyslové vytápění a ohřevy (např. v elektrárnách a teplárnách). Z čeho se dřevěné pelety vyrábí, jaké jsou jejich charakteristické vlastnosti a největší přednosti, se dozvíte v následujících řádcích.

Výroba dřevěných pelet

Dřevěné pelety se vyrábí v peletárnách z pilin a hoblin, které vznikají jako druhotný produkt při zpracování dřeva. Tento materiál se pod vysokým tlakem protlačuje přes malé kruhové otvory ocelové matrice a zároveň se zahřívá na teplotu cca 100°C. Výsledkem jsou perfektně slisované útvary bez nutnosti jakýchkoliv nežádoucích příměsí. Pelety si po vychladnutí zachovávají svůj válcovitý tvar.

Proč topit dřevěnými peletami?

K největším výhodám dřevěných pelet patří extrémní hustota a nízký obsah vody. Jde o velmi kvalitní ekologické palivo s vysokou výhřevností (až do 19 GJ.t-1) a zanedbatelným obsahem popelovin (do 1 %) a vody (do 10 %). Proces spalování dřevěných pelet je z hlediska CO2 neutrální a tedy maximálně šetrný k přírodě. Popel lze využít co by vynikající kompostový substrát nebo jako fosforečnato-draselné hnojivo do půdy. Vzhledem k malému objemu si nemusíte lámat hlavu se skladovacími prostory. Pytle s peletami lze bez problémů umístit na libovolném suchém místě. Manipulace s topivem je čistá a komfort srovnatelný s ostatními druhy paliva. Proces spalování je možné zautomatizovat.

Víme, kde pelety seženete levně

Chcete-li se o dřevěných peletách dozvědět další informace, pokračujte na www.pelety.net. U nás seženete levné pelety u Optimtop s.r.o. - jednoho z nejvýznamnějších internetových prodejců pevných paliv v České republice. Rozvoz je zdarma, a to již od jedné palety!

Publikováno: 09. 12. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: dřevěné pelety | dřevěné pelety levně | topení dřevěnými peletami