Energie

Teplo z dřevěných pelet je ekologické a za příjemnou cenu!

Toužíte po cenově dostupném a ekologickém teple? V tom případě nahraďte fosilní paliva dřevěnými peletami! Vytápění peletami je značně rozšířeno ve skandinávských zemích a v Itálii. V praxi se pelety využívají pro vytápění domácností i pro průmyslové vytápění a ohřevy (např. v elektrárnách a teplárnách). Z čeho se dřevěné pelety vyrábí, jaké jsou jejich charakteristické vlastnosti a největší přednosti, se dozvíte v následujících řádcích.

Výroba dřevěných pelet

Dřevěné pelety se vyrábí v peletárnách z pilin a hoblin, které vznikají jako druhotný produkt při zpracování dřeva. Tento materiál se pod vysokým tlakem protlačuje přes malé kruhové otvory ocelové matrice a zároveň se zahřívá na teplotu cca 100°C. Výsledkem jsou perfektně slisované útvary bez nutnosti jakýchkoliv nežádoucích příměsí. Pelety si po vychladnutí zachovávají svůj válcovitý tvar.

Proč topit dřevěnými peletami?

K největším výhodám dřevěných pelet patří extrémní hustota a nízký obsah vody. Jde o velmi kvalitní ekologické palivo s vysokou výhřevností (až do 19 GJ.t-1) a zanedbatelným obsahem popelovin (do 1 %) a vody (do 10 %). Proces spalování dřevěných pelet je z hlediska CO2 neutrální a tedy maximálně šetrný k přírodě. Popel lze využít co by vynikající kompostový substrát nebo jako fosforečnato-draselné hnojivo do půdy.

Vzhledem k malému objemu si nemusíte lámat hlavu se skladovacími prostory. Pytle s peletami lze bez problémů umístit na libovolném suchém místě. Manipulace s topivem je čistá a komfort srovnatelný s ostatními druhy paliva. Proces spalování je možné zautomatizovat.

Víme, kde pelety seženete levně

Chcete-li se o dřevěných peletách dozvědět další informace, pokračujte na www.pelety.net. U nás seženete levné pelety u Optimtop s.r.o. – jednoho z nejvýznamnějších internetových prodejců pevných paliv v České republice. Rozvoz je zdarma, a to již od jedné palety!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.