Energie

Teplo z dřevěných pelet je ekologické a za příjemnou cenu!

Toužíte po cenově dostupném a ekologickém teple? V tom případě nahraďte fosilní paliva dřevěnými peletami! Vytápění peletami je značně rozšířeno ve skandinávských zemích a v Itálii. V praxi se pelety využívají pro vytápění domácností i pro průmyslové vytápění a ohřevy (např. v elektrárnách a teplárnách). Z čeho se dřevěné pelety vyrábí, jaké jsou jejich charakteristické vlastnosti a největší přednosti, se dozvíte v následujících řádcích.

Výroba dřevěných pelet

Dřevěné pelety se vyrábí v peletárnách z pilin a hoblin, které vznikají jako druhotný produkt při zpracování dřeva. Tento materiál se pod vysokým tlakem protlačuje přes malé kruhové otvory ocelové matrice a zároveň se zahřívá na teplotu cca 100°C. Výsledkem jsou perfektně slisované útvary bez nutnosti jakýchkoliv nežádoucích příměsí. Pelety si po vychladnutí zachovávají svůj válcovitý tvar.

Proč topit dřevěnými peletami?

K největším výhodám dřevěných pelet patří extrémní hustota a nízký obsah vody. Jde o velmi kvalitní ekologické palivo s vysokou výhřevností (až do 19 GJ.t-1) a zanedbatelným obsahem popelovin (do 1 %) a vody (do 10 %). Proces spalování dřevěných pelet je z hlediska CO2 neutrální a tedy maximálně šetrný k přírodě. Popel lze využít co by vynikající kompostový substrát nebo jako fosforečnato-draselné hnojivo do půdy.

Vzhledem k malému objemu si nemusíte lámat hlavu se skladovacími prostory. Pytle s peletami lze bez problémů umístit na libovolném suchém místě. Manipulace s topivem je čistá a komfort srovnatelný s ostatními druhy paliva. Proces spalování je možné zautomatizovat.

Víme, kde pelety seženete levně

Chcete-li se o dřevěných peletách dozvědět další informace, pokračujte na www.pelety.net. U nás seženete levné pelety u Optimtop s.r.o. – jednoho z nejvýznamnějších internetových prodejců pevných paliv v České republice. Rozvoz je zdarma, a to již od jedné palety!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.