Tepelné čerpadlo - efektivní cesta k maximální úspoře

Trápí vás vysoké účty za energie a rádi byste v budoucnu výrazně ušetřili? Bavíme-li se o úspoře v řádově až v několika desítkách tisíc korun za rok, rovnou zapomeňte na změnu dodavatelů. Mezi hrstku skutečně efektivních řešení patří tepelná čerpadla - moderní zařízení, která dokáží pracovat s velkým množstvím bezplatné energie. Kromě toho, jsou velmi úsporná, jsou také ekologická. Neprodukují množství odpadních látek a škodlivých plynů, a i to je důvod, proč byste měli pořízení čerpadla zvážit.

Kolik reálně ušetříte a za jak dlouho se vám investice do čerpadla vrátí?

Tepelné čerpadlo vaší domácnosti zajistí levnou energii, kterou můžete využít jak na vytápění, tak i na ohřev užitkové vody. A když na to přijde, přijde vám vhod také v souvislosti s ohříváním vody v bazénu. Alfou a omegou je kvalitní zařízení, které je logicky dražší než méně efektivní přístroje od neznámých výrobců. Přesto jde o chytrou investici, která se vám poměrně rychle vrátí. V závislosti na výši odběru energie za cca 3 až 8 let. Mimo to budete mít nárok na zvýhodněné tarify a ušetříte až 80 % oproti běžnému způsobu vytápění. Mezi nejrozšířenější typy čerpadel patří tepelné čerpadlo vzduch voda a tepelné čerpadlo země voda.

Podceňovat kvalitu se nevyplácí

Rozhodnete-li se pro tepelné čerpadlo, pohlížejte na něj jako na investici. Zaměřte se na modely, které jsou výkonné, kvalitní a spolehlivé. Neodmítejte spolupráci s odborníky, kteří vám poskytnou odborné poradenství ohledně výběru optimálního typu zařízení a postarají se o dopravu, instalaci a samozřejmě záruční i pozáruční servis. Mezi renomované profesionály patří společnost Solarex, která zájemcům nabízí letité zkušenosti a individuální přístup. Je dodavatelem špičkových německých čerpadel značky Siemens – Alpha-innoTec. O kvalitě služeb společnost Solarex svědčí četné certifikáty, ocenění, akreditace a v neposlední řadě pozitivní reference klientů. Na www.solarex.cz najdete další informace ohledně čerpadel, jejich výhod a formulář, prostřednictvím kterého můžete zažádat o předběžnou cenovou kalkulaci.

Publikováno: 13. 12. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: tepelné čerpadlo vzduch voda | tepelné čerpadlo země voda