Čím se řídit při výběru nové pračky

Je vaše stará pračka už natolik stará, že nezvládá prát hromady špinavého prádla? Je čas pořídit si novou, lepší. Se správně vybranou pračkou ušetříte za vodu i energii a vyprané oblečení bude svěžejší. Čím se při nákupu nové pračky řídit? Přečtěte si užitečné rady.

Velikost

Na velikosti záleží – u pračky určitě. Kdo žije sám, nepotřebuje tak velkou pračku jako čtyřčlenná rodina s malými dětmi, které jsou obdařeny mimořádným talentem se ušpinit. Ohled je také třeba brát na to, kolik máte pro pračku prostoru. Do menších koupelen se hodí spíše pračky s vrchním plněním, ty pojmou méně oblečení než jejich kolegyně s plněním předním.

Energetická třída

Určitě nechcete pračku, která spotřebuje příliš elektrické energie. Vybírejte proto pračku s co nejvyšší energetickou třídou. Například tato pračka LORD W1 má energetickou třídu A+++, což znamená, že je velmi úsporná. Pračky s vyšší energetickou třídou jsou sice nepatrně dražší, investice se ovšem rychle vrátí.

Hledáte pračku s velmi nízkou spotřebou? Skvělou volbou je značka LORD.

Roční spotřeba vody

Kromě energetické třídy je dobré sledovat také údaj o roční spotřebě vody. Číslo by samozřejmě mělo být co nejmenší.

Hlučnost

Chcete pračku, kvůli které budou vaši sousedi při každém praní šílet, nebo raději takovou, o které nebudete vědět ani vy? Odpověď je více než jasná. Hlídejte si tedy také hlučnost.

Ovládání a další

Ovládání pračky by mělo být snadné a intuitivní, abyste si před praním nemuseli lámat hlavu s nastavováním programu. Uživatelsky nenáročné jsou kvalitní spotřebiče LORD. Dále promyslete, jaké požadujete od pračky funkce, zda chcete třeba dětskou pojistku, odložený start, možnost upravit spotřebu vody podle množství prádla apod.

Pračka se sušičkou?

Vyřešte také otázku, zda chcete pračku se sušičkou. Pokud máte dostatek prostoru, doporučujeme sušičku spíše zvlášť – umožní vám to zrychlit délku praní. Zatímco se v sušičce LORD T1 bude sušit první várka, pračka už bude pracovat na druhé.

Publikováno: 09. 08. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam