Svítidla s paticemi gu10 značí velký potenciál

Současnost nabízí nepřeberné množství svítidel, kterými lze prosvítit domácnost, kanceláře či jakýkoliv jiný prostor. Například patice gu10 jsou charakteristické pro halogenová svítidla, avšak v současné době nachází uplatnění také u nových LED svítidel. Obrovskou výhodou zdrojů světla s tímto typem zapojení jsou nejenom rozměry, ale také možnosti samotného využití, které je velmi bohaté:
  • Bodová světla
  • Koupelny a WC
  • Kuchyně
  • Předsíně
  • Podhledy
Svítidla s paticemi gu10 jsou rozdílné od svítidel s klasickým závitem především systémem zapojení. Patice jsou totiž obecně známé jako způsob zapojení, který se nešroubuje, ale po zasunutí do zdroje elektrické energie se pouze pootočí. To značí příznivější rozměry na délku. Na druhou stranu je nutné zmínit, že tato svítidla, pokud se jedná o klasické halogenové zdroje, hřejí více, než by bylo potřeba. Právě proto je známá u těchto zdrojů nemožnost využití v nízkých podhledech anebo jako kompletace s nábytkem. Tento problém se však týká především halogenových svítidel. Modernější zdroje světla pracující s LED technologií tento problém nemají.

Levnější, efektivnější a zkrátka lepší

Pakliže se rozhodnete pro investici do žárovek gu10, dostane se vám velmi silného světla. Proto není od věci podívat se na to, jaké rozdíly skrývají LED dioda a klasické halogenové svítidlo. Poznali byste, že rozdíly jsou skutečně veliké a že se již obecně vyplatí zainvestovat větší částku do svítidla s LED technologií nežli šetřit a následně nebýt spokojený se spotřebou halogenového svítidla.

Bezpečnost je základem při manipulaci se svítidly

Určitě se vám někdy stalo, že vám klasická žárovka s Edisonovým závitem praskla. V takové situaci jste museli využít nářadí k tomu určeného, abyste mohli danou žárovku odstranit. Do takové situace se se svítidlem s paticí gu10 nedostanete. Tento způsob zapojení svítidla je moderním počinem, který má za úkol vylepšovat osvětlení domácnosti praktickým směrem.

Publikováno: 25. 02. 2016

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: led žárovky patice gu10