4 důvody, proč si pořídit jídelní stůl z masivu

Jídelní stůl je dominantou jídelny či kuchyně, a proto si zaslouží patřičnou pozornost. Vždyť za ním pravidelně usedá celá rodina, pro kterou jsou společné snídaně, obědy a večeře často jediné momenty, kdy se sejdou všichni, nebo alespoň většina členů. Ale proč byste měli vsadit právě na jídelní stůl v masivu? Důvodů je víc než dost – a my vám je rádi prozradíme.

1. Je zdravotně nezávadný

Chcete mít doma nábytek, ze kterého se budou ještě dlouho vypařovat chemikálie (např. formaldehydy z dřevotřísky)? Pochybujeme. Nábytek z masivu, takže i masivní jídelní stůl, je zřejmě nejzdravější variantou. Odpovídá přísným kritériím a je jako stvořený do domácností s dětmi a alergiky.

2. Je (téměř) nesmrtelný

Jídelní stůl masiv něco stojí, ale vyšší cenovka má svůj důvod. Životnost dřevěného nábytku je ve srovnání s nábytkem z lamina mnohonásobně delší. V praxi samozřejmě záleží i na kvalitě dílenského zpracování, nicméně stůl od prověřeného výrobce se nebude viklat a pravděpodobně se nerozbije, ani kdybyste si na něm občas zatančili.

3. Můžete ho kdykoliv renovovat

Jídelní stoly z masivu jsou velmi odolné, ale i na nich se samozřejmě může projevit zub času. Díky možnosti renovace však mohou vypadat jako nové třeba i za sto let. Stačí, když povrch přebrousíte a znovu navoskujete. Masiv lze opravovat i lokálně.

4. Je nadčasový

Podléháte trendům, ale na druhou stranu se vám nechce měnit jídelní stůl vždy, když si pořídíte nové interiérové dekorace? Pak o to více doceníte nadčasovost a univerzálnost dřeva. Jídelní stůl z masivu se vyjímá v každém interiéru – bez ohledu na to, v jakém stylu si ho zařídíte. Mohli bychom pokračovat dále a zmínit například to, že masivní dřevo krásně voní. Raději vám však doporučíme nabídku společnosti WERDINA Trade, která se zabývá prodejem špičkového nábytku z masivu. Najdete ji na werdina-shop.cz.

Publikováno: 17. 02. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Adam