Skvělé tipy

Solární veřejné osvětlení přináší světlo i tam, kde není zdroj síťového napětí

Odpovědí na otázku, jak zajistit veřejné osvětlení v místech bez zdroje síťového napětí, je solární LED osvětlení LEDEOS EV 12. Zcela bezúdržbová technologie nabízí nulové náklady a množství dalších výhod.

Jak solární LED osvětlení funguje?

Moderní solární veřejné LED osvětlení je primárně určeno do míst, na která nelze nebo je problém umístit zdroje síťového napětí. Disponuje solárním čidlem, jež se stará o to, aby lampa svítila pouze v době, kdy je světlo skutečně zapotřebí, tedy po soumraku. Díky tomu připadá 90 % provozního času na úsporný režim a jen 10 % na plný výkon. Zapínání a vypínání lampy zajišťuje PIR neboli pohybové čidlo.

Dodavatel systémů LEDEOS, společnost JD Rozhlasy s.r.o., nabízí solární veřejné osvětlení se dvěma provedeními uchycení. Typ S se umisťuje na sadový sloup, typ B na betonový sloup. Pro běžný provoz je vhodný panel 90 Wpp, do náročnějších podmínek (s menší dostupností slunečního svitu) pak panel 180 Wpp.

Jaké prvky může sada dále obsahovat?

Kromě soumrakového a pohybového čidla lze veřejné LED osvětlení vybavit také AKU boxem (instalace probíhá na stožár nebo do země) s různou kapacitou, sekundární optikou pro zvětšení osvětlené plochy a usměrnění světelného toku, GPS modul a řešení pro kombinovaný provoz (v takovém případě je osvětlení napájeno ze záložního akumulátoru i ze sítě).

Zmíněný GPS modul umožňuje naprogramování solárního světla až na 5 režimů svícení. Činnost zařízení je zapisována do přehledného grafu.

Neméně zajímavé jsou doplňky v podobě USB zásuvky (umožňuje nabíjení mobilních telefonů a dalších zařízení), WIFI modulu a kompresoru pro dofoukání duše bicyklu.

Pokud vás výhody veřejného LED osvětlení zaujaly, přečtěte si o zařízení více přímo na www.ledeos.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.