Hledáte rychlou půjčku, ale nevíte, kterou si vybrat?

Dostali jste se do situace, kdy vám nezbývá, než zažádat o nebankovní půjčku? Nabídka úvěrových produktů, které mají ve svém portfoliu nebankovní společnosti, je velmi rozsáhlá a pro laika je těžké, vybrat tu správnou. Oblíbenost nebankovních půjček roste každým dnem a nabídka nebankovního sektoru roste přímo úměrně poptávce po nových typech půjček. Dá se říct, že nebankovní instituce dokáží uspokojit všechny klienty, kteří s žádostí o půjčku nepochodí u bankovních společností. Pojďme se spolu podívat na hlavní výhody a nevýhody nebankovních půjček a na co si je třeba dát pozor při jejich výběru.

Rychlá půjčka – stojí opravdu za to?

Možná se to stalo i vám, potřebovali jste peníze a to pokud možno okamžitě. U banky s žádostí o bleskový úvěr nepochodíte a jediným východiskem mohou být rychlé nebankovní půjčky online. Můžete si je sjednat z pohodlí domova a ušetřit tak spoustu času čekáním na pobočce. Peníze budete mít k dispozici okamžitě a do určité výše i bez ručitele a registru. Zní to lákavě, ale předem se informujte o možných poplatcích za rychlé vyřízení. Často se jedná o částku v řádu několika tisíc, která z úvěru učiní značně nevýhodnou záležitost. Řešením je zažádat o nebankovní půjčky u renomované nebankovní společnosti. Ty mnohdy nabízí rychlé půjčky bez poplatku a navíc s transparentními úroky a RPSN. Měli byste si však uvědomit, že ani v tomto případě nedostanete úvěr, který by byl výhodnější, než klasická půjčka v bance.

SMS půjčky

V posledních letech nabírají na popularitě takzvané SMS půjčky. Jedná se o speciální typ úvěru, který je prostý úroků a RPSN. SMS půjčka zahrnuje fixní platby, které se váží ke každé částce, kterou si půjčíte. Vždy budete přesně vědět, kolik ve finále zaplatíte. Nejznámější společnosti, které nabízí půjčky přes SMS jsou Ferratum či Kredia. Výhodou je nejen transparentnost, ale také rychlost a dostupnost.

Publikováno: 05. 05. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: nebankovní pjčka | nebankovní pjčky | půjčka | půjčky | rychlá půjčka | sms půjčka