Sedací souprava do U. Kam s ním a proč po ní toužíme?

Asi především majitelé menších bytů sní často o tom, že si jednoho dne pořídí dokonalou sedací soupravu do U, na které si budou moci hovět nejen oni, ale také jejich přátelé při návštěvách. Ne všude a ne vždy ale okolnosti její pořízení dovolí. Jednou z nevýhod tohoto typu sedací soupravy jsou především rozměry. Pohovka ve tvaru U se hned tak někam nevejde. Měli byste na ni tedy zapomenout, pokud bydlíte v menším bytě? Rozhodně n.! V takových případech si jednoduše můžete jednoduše vybrat menší model, který poskytuje dostatek místa k sezení, aniž by zabíral příliš mnoho podlahové plochy.

Přednosti pohovky ve tvaru U

Pokud máte v obývacím pokoji dostatek místa a chcete větší pohovku ve tvaru U, můžete si vybrat z mnoha možností. Od kožených pohovek v klasickém provedení až po moderní varianty s hranatými tvary. Ať již plánujete pořádat rodinné sešlosti, filmové večery s přáteli nebo si chcete jen užít pohodlné sledování oblíbeného seriálu, pohovka ve tvaru U poskytne skvělé příležitosti k odpočinku a zábavě. A pokud se večer protáhne dlouho do noci, může posloužit i jako pohodlné lůžko. Díky své vynikající sedací kapacitě a všestrannosti stojí pohovka ve tvaru U rozhodně za zvážení při hledání dokonalého kusu nábytku pro váš domov.

Do U nebo do L? Těžké rozhodování

Při přemýšlení nad tím, jestli si pořídit spíše sedací soupravu do tvaru U nebo L zvažte především své záměry. Pohovka do U lépe podpoří komunikaci. Lidé na ní mohou sedět proti sobě a debatovat. To sedačka do tvaru L neumožní. Na druhou stranu je pohovka ve tvaru písmene L prostorově úspornější a vejde se i do menšího prostoru. Záleží tedy na vašem životním stylu. Pokud by vám vaše sedačka měla poskytovat pouze prostor pro lenošení nebo sledování televize, zvolte spíše tu do L. Pro lidi s bohatým společenským životem bude mnohem lepší sedačka do U.

Úložný prostor

V každém případě vybírejte větší sedačku vždy s úložným prostorem. A to i v případě, že máte velký byt. Schováte do ní totiž snadno lůžkoviny, deky, polštáře a vše, co se vám momentálně na sedačce zabírá místo. To je nejen praktické. Díky možnosti skrýt nepotřebné věci budete mít zaručeno, že bude váš obývák vždy uklizený a útulný.

Publikováno: 31. 01. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Adam